МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лікує весна

Присипка з редиски

Цей овоч дарує нам не тільки симпатичний смачний коренеплід, а ще й молоде зелене листя. Його теж до салатів треба додавати Адже в бадиллі редиски більше вітамінів, ніж у самому коренеплоді.

А якщо не з'їли листочки в салаті, не викидайте їх – висушіть, а потім подрібніть на борошно, зробіть присипку, яка дуже знадобиться, якщо грибки уразять шкіру на ногах. Присипка з листя редиски їх усуне.

Судини очищає кропива


Навесні не забудьте почистити судини – щоб були еластичними, а кровообіг відмінним. І в цьому вам допоможуть ліки з кропиви.

Листя і стебла кропиви промити й пропустити крізь м'ясорубку. Потім відтиснути сік – маємо одержати півсклянки. Додати стільки ж яблучного. Пити 1 раз на добу вранці натщесерце за 30 хв. до сніданку впродовж 20 днів. Потім зробити перерву на 10 днів і можна продовжити курс.

Якщо ви не можете з якихось причин самі виготовити ліки для очищення судин, то в аптеках мережі "Зелена планета" можете придбати дозований засіб, виготовлений із лікарських рослин – «Склерозан» і лікувати судини, а також застосовувати профілактично, щоб судини були еластичними і не перешкоджали кровообігу.

«Склерозан» поліпшує також мікроциркуляцію судин головного мозку, відновлює еластичність стінок судин, сприяє розсмоктуванню холестеринових бляшок, посилює виведення метаболітів з організму. «Склерозан» нормалізує внутрішньочерепний та артеріальний тиск, відновлює функції організму в післяінсультний та післяінфарктний періоди.

Ревінь допоможе шлункові


Найліпше вживати ревінь упродовж травня і на початку червня, коли він ніжний, цілющий і не завдає шкоди організму. Коли ми говоримо «обмежити в харчуванні» – це означає їсти тільки в травні – на початку червня. Бо якщо ви вживатимете ревінь упродовж року, то з'являться закрепи.

Ревінь у малих дозах має в'яжучу дію, у великих – послаблювальну. Його коріння і кореневище містять багато дубильних, смолистих і пектинових речовин, (у них крохмаль та глюкоза, від чого і солодкі черешки) та чимало інших корисних речовин. 

У харчуванні використовували рано навесні молоді листочки, робили з них голубці, додавали до салатів, борщу. А коли листки вже ставали грубими, великими, то вживали черешки. В харчуванні завжди використовують молоді черешки саме тому, що вони містять багато вітаміну С, вітаміни групи В, Е, а також калій у достатній кількості – саме те, чого часом так бракує людині, аби вивести надлишки води з організму, тобто усунути набряки, щоб нормально працювало серце і людина була здорова. Дубильні речовини, які містяться у ревені, зумовлюють в'яжучу і протизапальну дії рослини.

  •  Якщо вживати малі дози ревеню, то поліпшується апетит, нормалізується шлункова діяльність, виявляється в'яжучий ефект.
  •  Великі дози здатні активізувати перистальтику кишківника, послаблювати.
  •  Вживаний у середніх дозах ревінь – це чудовий жовчогінний засіб.

Отже, ревінь допоможе і у разі запальних процесів у шлунку й кишківнику, і від проносів чи закрепів, а водночас налагодить жовчогінну дію печінки.

Наталія Земна

24.10.2012 р.