Хвороби очей, або бачу – не бачу
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Хвороби очей, або бачу – не бачу

Далекозорість

Далекозорість (гіперметропія) - це порушення зору, при якому людина погано бачить поблизу й досить добре вдалині. Далекозорість зазвичай виникає через те, що очне яблуко має неправильну форму. У результаті зображення предмета фокусується не на сітківці, а за нею. Часто неправильна, стисла форма очного яблука сполучається з недостатньою оптичною силою роговиці й кришталика.

На жаль, терапевтичних методів лікування далекозорості в даний час не існує. Корекція далекозорості проводиться за допомогою окулярів або контактних лінз. А ще за допомогою методів народної медицини.

Народні методи лікування

1. 5 подрібнених зі шкаралупою волоських горіхів змішати з 2 ст.ложками. кореня лопуха великого і 2 ст.ложками. кропиви дводомної, залити 1, 5 л води, кип'ятити 15 хвилин.  Пити по 40-70 мл через 2 години після їжі.

2. Залити 50 г трави очанки 1 л окропу, настояти 3 години, пити по 0,5 склянки 3-4 рази на день.

3. 2 ч.ложки. листя черешні залити 2 склянками окропу, настояти 1 годину, пити по 0,5 склянки 2 рази на день.

Катаракта

Катарактою називають помутніння кришталика в оці, у результаті чого відбувається поступова втрата зору. Найчастіше це захворювання є віковим, тобто розвивається як наслідок загального процесу старіння організму. Рідше зустрічаються вроджена й травматична катаракти.

На розвиток цього захворювання впливають багато факторів: порушення обміну речовин і авітаміноз, нервово-психічна перенапруга, травми, забруднення навколишнього середовища, надлишок сонячного випромінювання, радіація. Звичайно катаракта розвивається на обох очах, хоча одне око може бути уражене на кілька місяців (або навіть років!) раніше іншого. Головними ознаками захворювання є затуманення зору, зниження гостроти зору вдалину й поблизу, що не вдається виправити за допомогою окулярів. 

Ефективні способи лікування

Перші згадування про хірургічне лікування катаракти зустрічаються ще в древньому індійському манускрипті, датованим п’ятим століттям до Різдва Христова. Описаний там метод - «реклінація» - полягає в тім, що цілитель за допомогою голки проколював роговицю й зміщав мутний кришталик долілиць у склоподібне тіло, забезпечуючи тим самим прозорість оптичних середовищ. Навіть у цей час така процедура застосовується в деяких малорозвинених країнах при неможливості застосування більше сучасних способів лікування. 

Найбільш небезпечним та ефективним методом оперативного втручання сьогодні є тунельна техніка із застосуванням ультразвука. Через мінімальний розріз (2-4мм) хірург виконує всі методи операції. 

Народні методи лікування

1. Роблять суміш - листя алое 750 г, плоди винограду або натуральне вінорадное вино 1750 г, мед 1250г. Листя алое подрібнити, всі компоненти змішати, настояти 7 днів в закритій посудині, в темному місці, періодично струшуючи. Застосовувати для закрапувань в очі. Починати з однієї краплі, поступово довести до 7 крапель, після чого повернутися знову до однієї краплі.

2. Візьміть 3 ч ложки трави очанки, залийте двома склянками окропу, полощіть очі цим засобом. Можна робити холодні компреси на десять хвилин.


Глаукома

Глаукома - це хронічне захворювання очей, при якому підвищується внутрішньоочний тиск і пошкоджується зоровий нерв. При цьому зір може знизитись до настання повної сліпоти. Втрата зору, спричинена глаукомою, носить незворотний характер, тому що гине зоровий нерв. Повернути зір в даному випадку вже неможливо. На жаль, глаукома - достатньо розповсюджене захворювання. На нього хворіють, як правило, люди віком старші 40 років. Але бувають випадки, коли ця недуга вражає і молодих людей (юнацька глаукома), і навіть новонароджених (вроджена глаукома).

Для глаукоми характерні три основні ознаки:

■підвищення внутрішньоочного тиску;
■звуження поля зору;
■зміна зорового нерву.

Форми глаукоми:

•відкритокутова;
•закритокутова;
•вроджена.

При будь-якій формі глаукоми необхідно знаходитись на диспансерному обліку в окуліста, контролювати внутрішньоочний тиск не рідше ніж 1 раз в три місяці та підбирати за допомогою лікаря необхідне лікування.

Глаукома прогресує поступово та непомітно. Відчутні ознаки проявляються на тому етапі розвитку захворювання, коли зір відновити вже складно.
Лікування глаукоми складається з терапевтичного, лазерного, хірургічного та комбінованого. Також дуже важливим є профілактика цього захворювання. 

Не варто чекати, поки хвороба заявить про себе! Адже так просто щодня згадувати про народні методи лікування та профілактики.

Народні методи лікування

1. Взяти пів склянки листя кропиви і 1 ч. ложку квіток конвалій. Змішати з 1 ст. ложкою води. Додати півтори ч. ложки соди. Потім – настояти в темному місці, протягом 9 годин. Прикладати до очей як компреси.

2. Заваріть склянкою окропу ложку плодів кмину. Прокип'ятіть 5 хвилин. У д аний відвар додайте подрібнені квіти волошки, після чого процідіть. Цим відваром можна прокапувати хворі очі по 2 рази на день.

Наталія Земна

23.10.2012 р.