Звіробій убиває 99 хвороб… І чоловічу силу теж
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Звіробій убиває 99 хвороб… І чоловічу силу теж

Народна мудрість визнає, що звіробій рятує від 99 болячок. Як без борошна не можна випікати хліб, так без звіробою неможливо лікувати багато різних недуг.

Звіробій має сильну бактерицидну дію, застосовується як в’язкий, протизапальний, ранозагоювальний засіб. Таке широке використання забезпечив йому унікальний хімічний склад. 

Звіробій впливає на хвороби травного тракту – зменшує спазми кишок і жовчних шляхів, нормалізує роботу шлункових залоз, розширює кровоносні судини, посилює кровообіг, протизапально діє на слизові оболонки травного тракту, а також має бактеріостатичну властивість.

Лікують звіробоєм нирковокам'яну хворобу, гострий та хронічнй пієлонефрити, цистити, розлади нервової системи, нейродистонію, мігрені. Застосовують його від глистів-гостриків. За деякими припущеннями, впливає звіробій і на біохімічні процеси в уражених злоякісними пухлинами органах.

Крім настоїв, п'ють у домашніх умовах чаї – як з лікувальною метою, для профілактики. Так і просто «для душі». Чай із звіробою дуже приємний на смак, колір, запах, тож і набув популярності.

Але ж... Усьому, що написано про цю рослину, треба звичайно, вірити, втім не завадить і перевірити.

Перевірити звіробій звичайний спонукав один випадок. У 36-ти річного лісника виникли певні статеві проблеми. Лісник розповів, що три роки тому був цілком повноцінним чоловіком. Потім захворів на виразку шлунку. Кинув пити, палити, серйозно взявся за лікування. Це дало позитивні результати. Одне непокоїло – статеві розлади.

Під час огляду виявилося, що всі внутрішні органи лісника здорові. Сам він пояснив це тим, що застосовував звіробій – вже понад три роки п’є чай з цієї рослини…

Згаданий випадок дав поштовх до ретельних спостережень за хворими, які в порядку самолікуванння або просто так вживають чай зі звіробоєм. Особливо за чоловіками. Висновок один – чай не такий безневинний, як декому здається. 

Були й інші випадки, які в підсумку підтвердили здогадки, що, позбувшись завдяки звіробою однієї болячки, можна нажити іншу, для чоловіків особливо прикру.

Тому й хочеться застерегти людей, які квапляться до звіробою: недарма рослині було дано таку грізну назву – звіробій, кривавник.

Використовували звіробій зовнішньо

Настої, настоянки, відвари зі звіробою готували тільки з метою лікування. Брали для цього лише одну ложку квіток на півлітра вина і пили по 20 г тричі на день.

Спиртовим настоєм звіробою розтирали суглоби від ломоти. Листя настоювали на олії, додавали скипидару і розтирали хворі місця. Для загоювання ран і виразок готували мазі зі свіжого товченого листя звіробою та шавлії, змішуючи зі свіжим смальцем. Звіробоєвою олією рятувались від опіків та обморожень.

Наталя Земна

17.10.2012 р.