Не допустимо вірус грипу до своєї оселі
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Не допустимо вірус грипу до своєї оселі

Різкі коливання температури, зміни погоди, похолодання призводять до застудних захворювань. А медики щоразу попереджають: очікується епідемія грипу.

Хвороба ця підступна і переносити її на ногах не рекомендую, бо можуть бути ускладнення. Щоб її уникнути, треба зміцнювати свій організм. Отже, не чекайте самої недуги, а намагайтеся запобігти їй, не допустити вірус грипу до себе в оселю.

Часник і цибуля «відженуть» вірус грипу
Не допустити грип у ваш дім допоможуть часник і цибуля. Треба лише нарізати дрібненько цибулю (або часник, або і часник і цибулю) й покласти на серветці в усі куточки хати. І обов’язково біля вхідних дверей. Жоден віру після цього не наважиться зайти до вашої оселі.

Соснові гілочки дезінфікують повітря
Якщо хтось із вас не любить запаху цибулі (найчастіше це люди, хворі на гастрит) або ж запах часнику викликає головний біль (так буває, коли хвора підшлункова залоза), то підіть до соснового лісу, попросіть у сосни гілочок. Удома поставте їх у вазочку чи покладіть у куточки кімнати. Запах надзвичайно приємний розіллється у квартирі. Та найголовніше – фітонцидів сосни дуже боїться вірус грипу.

Встояти перед гриппом допоможе корінець аїру
Якщо ви йдете до гурту людей, їдете в городському транспоті, подбайте, щоб не заразитися  гриппом від інших. Виходячи  з дому, покладіть у рот маленький шматочок шахучого кореня аїру. Жоден вірус не розміститься на вашій слизовій оболонці. А вдома пийте чай з лікарських рослин – вони допоможуть вам не допустити хворобу, а також ефективно лікуватися, якщо не дай Боже захворіли.

Якщо ви застудилися


Крім калинового, малинового, ви, мабуть, наварили варення зі смородини і порічки. Вони теж містять чимало вітамінів, та ще й мають проти застудні, жарознижувальні властивості. Та навіть якщо в домі нічого не має і у вас не має сили вийти на вулицю, попросіть сусіда, друга аби приніс вам гілочку верби. Подрібніть їх, покладіть у чайник і заваріть чай. Він буде золотавого кольору, духмяний, пахнутиме чимось приємно-терпким, заспокоюватиме, навіюватиме спогади про літо. Про вербові ліки ми вже  добре знаємо: це, щонайперше, природні аспірин та анальгін. Лікує верба не тільки простудні захворювання та гри, а й нирки, печінку, шлунок (поліпшує його діяльність, активізує травлення), заспокоює нервову систему, усуває біль ревматичний, подагричний, є добрим сечогінним засобом.

Від кашлю, ангіни, грипу, бронхіту добре допомагає цибулевий сік, навпіл розведений медом. Ці ліки вживайте по половині чайної ложечки 4-5 разів на день.

Сік цибулі, змішаний з оливковою олією, заспокоїть біль у вусі. Змочений сумішшю ватний тампончик неглибоко вкладіть у вухо.

Наталя Земна

11.10.2012 р.