Імунітет у ягідній порі
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Імунітет у ягідній порі

Різнобарвне літо квітує. Та милуючись його стоголоссям, ми не надаємо часто значення тому, що саме цієї пори людина загартовує свій організм на цілий рік. Ці захисні сили організму називаються імунітетом.

Слово – «імунітет» - увійшло широкий вжиток. Кожна мати приходить до нашої  «Зеленої планети» і просить: «Дайте мені щось для імунітету». Звичайно, в нашій аптеці є такі ліки. Вони називаються «Імунат». До складу їх входить понад 12 рослин: солодка гола, ехінацея пурпурова, конюшина, арніка гірська й інші трави, що мають здатність наснажувати організм людини силою або ж зміцнювати його захисні сили. Але ж, імунітет не сам по собі – йдеться про організм дитини чи дорослого. 
Для зміцнення імунітету треба багато, сумлінно, сумлінно, терпляче і тривалий час працювати. Найперше, слід очистити організм. І що тут найважливіше – не пігулка і не клізма, а ягідний сезон. Так Бог послав, так природа зробила, що кожна ягода робить свій посильний внесок у здоров’я людини, в імунітет.

Ось минув сезон суниці. Наїлася дитина досхочу цієї ягоди. Особливо, лісової, в якій мікроелементів більше, ніж ми думаємо. Це безліч кислот, вітамінів, необхідних для дитячого організму. 

Далі пішла шовковиця. Там є янтарна кислота, яка позбавляє дитину алергічних захворювань; серед мікроелементів – багато заліза (через це вона й чорна), тож дитина без шовковиці не повинна бути. Працюватиме шлунок і підшлункова залоза – нормальним буде кровотворення. Шовковиця – найкращий природний кровоочисний засіб, до того ж, ще й смачний.

Далі йде смородина, а це такий продукт, без якого вигодувати,виховати, зробити дитину сильною просто неможливо. Адже смородина багата на  всі вітаміни, потрібні для дитячого організму (дає ріст, заспокоює нервову систему, поліпшує апетит, підсилює роботу шлунка).

Природний вітамін Д є у смородині. Крім того, смородини – гарний очисний засіб. Тобто має дуже багато пектинів, за що цю ягоду так поважають із давніх часів: варять варення, роблять сік. А ще її спеціально заготовлюють на зиму зі збереженням пектинів, адже вони щонайперше  виводять з організму всі гнильні продукти розпаду, усі шкідливі речовини, які потрапили до нього з нітратами, пестицидами, добривами, гербіцидами.   

Наталя Земна

11.10.2012 р.