МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Хламідіоз

Хламідії – це мікроорганізми, які за своїми властивостями схожі на бактерії (наприклад, мають клітинну оболонку), але за розмірами близькі до вірусів. Ще одна особливість хламідій: в організмі людини або тварини вони знаходяться всередині клітин. Мають унікальний спосіб життя, унікальний цикл розвитку, який не має у природі аналогів: спочатку у клітині з'являються великі недозрілі утворення, які не володіють жодними інфекційними властивостями. Але по мірі свого розвитку вони зменшуються приблизно у 3-4 рази, набувають інфекційних властивостей, руйнують пошкоджені клітини та, виходячи з них, уражають клітини здорові – так і виникає хвороба.

Хламідії викликають безпліддя, розлад травлення, різноманітні ураження підшлункової залози (в тому числі і діабет), печінки і призводять до інфарктів.

Хламідійна інфекція, наприклад, небезпечна тим, що не завжди призводить до чітко вираженого запалення. Явного захворювання може й не бути, а хламідій в крові багато. Часто хламідіоз протікає майже без симптомів. А в 40-50 років – інфаркт! Це відбувається, тому, що хламідії надто живучі, а крім того вміють «ховатися» в білих кров'яних тільцях. Тому сам організм з хламідіями майже не бореться, він їх просто не помічає.

Питання про те, чи можна лікувати хламідіоз народними засобами, слід поставити дещо по-іншому: чи можна допомогти медикаментозному лікуванню хламідіозу народними засобами? На останній можна відповісти ствердно, опишемо деякі з них, вони повинні допомогти підтримати організм і позбутися від інфекції.

Лікування народними засобами

Давно відома властивість часнику надавати відмінну протимікробну дію на організм.

Настій часнику (зовнішнє)
Взяти шість середніх зубчиків часнику, очистити від шкірки і дрібно порізати. Отриману массу треба залити водою (200 мл) і настоювати суміш не менше 12 год. Після закінчення цього часу слід процідити суміш, віджати і застосовувати для спринцювання.

Для спринцювання дуже добре застосовувати також календулу.

Настій календули (зовнішнє)
Візьміть 50 г квітів календули, ретельно подрібніть їх, після чого залийте медичним спиртом у кількості 0,5 л. Настоювати суміш у темному місці протягом двох тижнів, час від часу струшуючи посудину. Далі потрібно злити, процідивши і розбавляючи засіб звичайною переваренною водою з розрахунку 1 частина розчину на 10 частин води. Робити спринцювання.

Беремо ельсгольцію – траву, яка в народі зветься малізой. У плодах і насінні цієї рослини містяться масла, в яких, в свою чергу, є дуже цінні кислоти для людського організму. Це дозволяє траві ельсгольції надавати відмінну бактерицидну дію. Приготуйте настій на основі цієї рослини.

Настій ельсгольції
 Візьміть ½ ч. ложки цієї трави у висушеному вигляді і залийте окропом (200 мл). Зачекайте півгодини, після чого настій треба пити тричі на день по 1 ст. ложці перед вживанням їжі і четвертий раз на ніч перед сном.

На основі цієї рослини можна також приготувати настоянку.

Настоянка ельсгольції
5 ст. ложок насіння потрібно залити 0, 5 л горілки і настоювати протягом трьох тижнів. Щодня перед кожним вживанням їжі приймайте по 20 крапель.

Для лікування хламідіозу можна також пити відвар з квітучих стебел петрушки.

Відвар петрушки
2 ст. ложки подрібнених квітучих стебел прокип’ятити 5 хв. в 0,5 л води. Настояти 20 хв., процідити і випити протягом дня в чотири прийоми. Лікуватися 10 днів як доповнення до основного лікування.

Наталя Земна

5.10.2012 р.