Лікування гельмінтозів. Широкий лентець
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лікування гельмінтозів. Широкий лентець

Широкий лентець -  це гельмінт, розповсюджений у регіонах, мешканці якого займаються риболовлею. Він належить до найбільших стрічкових гельмінтів. Його тіло сягає у довжину 15, а то й більше метрів.

Людина заражається широким лентецем, якщо вживає просмажену та проварену рибу, яка вміщує його личинки – плероцеркоїди. Личинки також залишаються живими у свіжомороженій, слабо просоленій рибі, а також в ікрі. Широкий лентець викликає таке захворювання, як дифілоботріоз.

У зараженої людини часто виникають токсичні прояви, анемія через відсутність вітаміну В12, який бере участь кровотворенні. Скупчення десятків особин лентецю широкого може викликати кишкову непрохідність, яку нерідко доводиться ліквідовувати оперативним шляхом.

Лікування народними засобами

Лікування чоловічою папороттю

У разі використання витяжки з цієї рослини необхідно дотримуватися таких правил: за день до лікування хворий не повинен вживати їжу, яка вміщує олію. Найкраще – дотримуватися молочної дієти. Екстракт чоловічої папороті приймати натще серце. Після прийому треба обов’язково прийняти проносне.

Відвар коренів та стебла гранату

Ще у давнину були відомі протиглисні властивості гранату. 50 г коренів та стебла варити 15 хв у 500 мл води. Остиглий відвар проціджують та п’ють протягом 2-3 год..

Пижмо, гарбузове насіння, грушина

Візьміть 30 г пижма звичайного, 30 г гарбуза, 30 г кори крушини. 1 ст. ложку суміші залити склянкою окропу. Процідити. Пити по склянці вранці та ввечері 3 дні підряд.

Відвар незрілих волоських горіхів

Подрібнити 4 ст. ложки незрілих волоських горіхів, залити склянкою підсоленого окропу, дати настоятися півгодини, потім процідити. Отриману рідину випити впродовж дня, приймаючи проносне.

Наталя Земна

23.09.2012 р.