Грибкові ураження шкіри
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Грибкові ураження шкіри

Щоб не допускати грибкових уражень шкіри, потрібно насамперед не допускати пітливості ніг (підвищеного потовиділення, яке виникає при порушенні функції гормональної, нервової системи та судин). Тобто перш за все необхідно лікувати щитовидну, підшлункову залози, а також серце, судини, нирки.

Як зовнішній засіб використовують трави, які містять дубильні та антимікозні (протигрибкові) речовини. Наприклад, в Україні широко користуються листям груші (в ньому міститься анти грибкова речовина - арбутин).

Присипка для ніг з груші (зовнішнє)

Зібране в травні-червні листя листя груші висушіть, подрібніть, розітріть у порошок. Якщо почали пітніти ноги, то порошок сухого листя груші насипте у шкарпетки і так можете ходити цілий день. Увечері помийте ного теплою водою, температура якої не більше 40 градусів і добре витріть ноги.

Присипка для ніг з кори дуба (зовнішнє)

Також можна користуватись порошком з кори дуба,  якою увечері присипайте підошви ніг. Потім одягніть шкарпетки. Вранці помийте ноги холодною водою.

Окрім того, вранці і ввечері можна робити ванночки для ніг з відвару листя та кори верби.

В домашніх умовах можна приготувати ефективну присипку з листя редиски або з листя яблуні (воно діє трохи слабше). Такі своєрідні ліки помічні як за пітливості ніг, так і за уражень шкіри. Листя треба висушити і розтерти в порошок.

Якщо виникло грибкове ураження, можна також скористатися такими рецептами народної медицини.

Ванночки із кавової гущі (зовнішнє)

Потримайте ураженні пальці рук чи ніг у кавовій гущі. Таку процедуру можна робити кілька разів на день.

Компрес із оцта (зовнішнє)

На кисті рук або на ноги (після того, як їх ретельно помили), надягніть рукавички (шкарпетки) змочені оцтом.

Кілька таких процедур допоможуть позбутися грибкових уражень. Окрім того, можна робити ванночки для ніг із сіллю та питною содою.

Ванночки для ніг із сіллю та питною водою (зовнішнє)

Перший раз тримайте руки (ноги)з півхвилини, потім – одну хвилину (не більше!). Після такої ванночки ноги або руки обов’язково сполосніть чистою водою і витріть насухо.

Для зовнішнього застосування, щоб позбутися мікозного захворювання, використовуйте м'яту перцеву.

Компрес із м'яти перцевої (зовнішнє)

Листя м’яти перцевої подрібніть, додайте сіль і розітріть до однорідної маси. Таку суміш накладайте між пальцями на 40-6- хв.. Процедуру робіть до повного зникнення мікозних уражень.

Наталя Земна

26.03.2016 р.