Надмірне оволосіння
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Надмірне оволосіння

Це те, що називають гірсутизмом (коли темне довге і грубе волосся з’являється на дільницях шкіри, де зазвичай може бути лише слабкий волосяний покрив). Волосатість буває місцевою або розповсюдженою.

Розповсбджена волосатість, вважають лікарі, обумовлена спадковістю, а місцева може виникнути від тривалого механічного, хімічного або теплового подразнення.

Надмірне оволосіння може бути першою ознакою серйозного захворювання. Найчастіше це порушення функцій наднирників та ячників, а також обмінних процесів у шкірі.

Оволосіння часто буває у повних дівчат (особливо у яких нерегулярні менструації). Адже жирова тканина – це пастка для гормонів. Але, як не дивно, оволосіння буває також у дуже худих дівчат. Тому що нормальний місячний цикл може налагодитись за певної маси тіла тіла (зазвичай 40-45кг). Іноді в молодих дівчат, які займаються самолікуванням, застосуванням різноманітних дієт, захоплюються спортом, це призводить до зниження маси тіла і порушення діяльності ячників. А це, у свою чергу – до гірсутизму.

У жінок після 35 років може з'явитися кілька жорстких волосинок на підборідді та на верхній губі. Це буває тоді, коли жінка зловживає заспокійливими медикаментами, приймає їх тривалий час у великих дозах. Внаслідок цього порушується функція ячників, а значить, оволосіння стає інтенсивнішим. Надмірний ріст волосся стимулюєтьсятакож частими массажами з використанням біоактивних кремів та застосуванням гормональних мазей.

Народна медицина знає чимало порад, як видалити грубе волосся на обличчі, ногах. А методи прості.

Видалення небажаного волосся (зовнішнє)

Налийте в посудину 3 ст. ложки води, покладіть туди 10 шматочків цукру і, на кінчику ножа, лимонну кислоту. Поставте на вогонь і тримайте, доки не утвориться суміш золотистого кольору консистенції пластиліну. Нанесіть у теплому вигляді на шкіру, де росте небажане волосся. Потім швидко зніміть.

Та найкраще нейтралізувати цибулини волосин, щоб вони взагалі припинили свій ріст. Для цього у давнину (коли не було косметологів) жінки сушили мак-самосійку, потім спалювали його, а попіл втирали у шкіру. Через деякий час волосся витончувалось, припиняло ріст і з часом зникало. Або ж користувались соком з цибулини гіацинту (він припиняв ріст волосся, хоча й уповільнював статеве дозрівання).

Ділянки шкіри, де росте небажане волосся, натирають соком розрізаного зеленого волоського горіха. Іноді на 2-3 тижні після таких процедур волосся зникає. Можна використати дозрілий горіх.

Мазь з волоського горіха (зовнішнє)

Суху шкарлупку горіха спалити, а попіл розмішати з оцтом до консистенції сметани. Такою сумішшю змащувати шкіру, де росте волосся.

Водночас раз на день вживати по 1 ст. ложці настоянки тонких перегородок горіха.

Настоянка з горіхів (зовнішнє)

Для цього необхідно 3 кг горіхів. Плоди розколіть, шкаралупку відділіть, щоб спалити, а тонкі перегородки вийміть. Перегородки подрібніть, залийте 0,5 л горілки, настоюйте 21 день, процідіть, відтисніть. Вживати по 1 ст. ложці раз на день.

Щоб у «прекрасної половини» переважали жіночі гормони, а не чоловічі, раджу користуватися настоями з трав, що містять жіночі гормони: липового цвіту, трави материнки, петрушки посівної, тощо.

Наталя Земна

16.09.2012 р.