МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Горох

Щоб у родині всі були здоровими, а жінки – стрункими та з оксамитовою шкірою.

  Серед бобових культур, що мають оздоровчі властивості, горох хоч і не перший, але й не останній. Адже ним ще наші пращури користувалися для профілактики різноманітних захворювань. Цю культуру в лікуванні використовував також батько медицини Гіппократ. Він пропонував лікувати горохом недокрів’я, зоб (хворобу щитовидної залози), а також ожиріння. Тож якщо хочете бути стрункими, вживайте страви з гороху.

 Народна медицина радить щодня вживати 1 ч ложку перемеленого в порошок гороху при закрепах, а також, коли на обличчі з’являються жовті плями. Якщо будете вживати перемелений горох, то Ваша шкіра стане чистою, оксамитовою. 

Частіше подавайте горох до столу. Адже в ньому міститься глютамінова кислота, необхідна для еластичності судин, покращання пам’яті, виведення з організму надлишків рідини, шлаків.

 При серцево-судинних захворюваннях також помічні страви з гороху. Людина, яка часто вживає ці бобові, не страждає на недокрів’я. У неї добре функціонує печінка, нирки.

 Проте є й застереження. Горох не рекомендується щодня їсти літнім людям і хворим на подагру (бо в їх організмі відкладаються солі сечової кислоти). В таких випадках страви з гороху можна вживати потрохи і час від часу. До нього додавайте свіжу зелень кропу, петрушки, цибулі. Такі страви мають сечогінну та послаблюючу дію. 

Наталя ЗЕМНА

3.09.2012 р.