Грудне молоко допомагає розвиватися мозку недоношених дітей
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Грудне молоко допомагає розвиватися мозку недоношених дітей

Недоношені діти, що отримували грудне молоко в перші місяці життя, в пізнішому віці краще справляються з тестами на розумових розвиток, чим їх однолітки, що отримували лише дитяче харчування.

В дослідженні було задіяно 1035 немовлят, деякі з яких з'явилися на світ більш ніж на три місяці раніше покладеного терміну. Близько 75% дітей в період знаходження в лікарні знаходилися на частковому грудному вигодовуванні, останні отримували виключно дитяче харчування.

  Згідно з результатами тестів на розумовий розвиток, проведених через 18 місяців після появи на світ, діти, що отримували материнське молоко, випереджали своїх однолітків з другої групи. Різниця в рівні розвитку між групами зберігалася навіть після обліку таких чинників, що вносять погрішності, як рівень освіти і доходи батьків. Більш того, чим більше материнського молока отримувало дитя, тим вище був рівень його розвитку.  

Відомо, що деякі елементи материнського молока, і особливо жирні кислоти, здатні стимулювати розвиток головного мозку дитяти.