МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Наліт на зубах

Зазвичай проблеми з зубами у дітей починаються з нальоту. Це перша ознака того, що потрібно приділяти ротової порожнини малюка більше уваги, оскільки наліт є не тільки показником наявності бактерій, але і причиною, по якій утворюється зубний камінь і виникають інші проблеми. Наліт на зубах у дитини може з’явитися з кількох причин та мати різний колір.

Білий наліт на молочних зубах

Наліт на зубах у дитини може вказувати не лише на наявність проблем зі стоматологією, але і бути симптомом різних захворювань і станів у дітей. Білий наліт на молочних зубах дітей складається із залишків їжі, частинок епітелію і бактерій, які в стані спокою розмножуються в ротовій порожнині. Формування білого нальоту на зубах у дитини відбувається переважно в нічний час, у зв’язку з чим обов’язково проведення ранкової чищення зубів. Немає необхідності у проведенні будь-яких спеціальних додаткових заходів у боротьбі з нальотом білого кольору. Досить старанно дотримуватися гігієни ротової порожнини. Турбуватися варто в тому випадку, якщо нальотом набувається забарвлення, яка може бути зеленої, чорної і будь-якого відтінку від жовтого до коричневого.

Темний наліт на молочних зубах

В основному, чорний наліт можна зустріти тільки у дітей, і він носить грибковий характер. Такий наліт не забирається в кабінеті стоматолога. Позбутися його можна, тільки якщо вилікувати дисбактеріоз, який стає причиною розвитку бактерій у ротовій порожнині.

Наліт від жовтого до коричневого відтінків

Якщо на зубах у дитини з’явився наліт, що має від жовтого до коричневого відтінки, то, швидше за все, це пов’язано з наявністю карієсу, причому часто «пляшкового», тобто такого, який утворюється з-за смоктання пустушки і пиття молока і солодких рідин в нічний час. Лікування коричневого нальоту здійснюється стоматологом. В більшості випадків це робиться срібленням чи фторуванням, але і батькам доведеться докласти деякі зусилля, щоб налагодити режим харчування і правильний догляд за ротовою порожниною.

Освіта зеленого нальоту на молочних зубах відбувається за хромогенних бактерій, що виділяють хлорофіл. Така проблема, найчастіше, характерна для дітей у віці до 3-х років, але вона є досить серйозною. При наявності зеленого нальоту відбувається руйнування пелликулы — тонкої захисної плівки, що покриває зуб відразу після чищення. Якщо Ви помітили у дитини такий наліт, те його потрібно відвести до стоматолога.

Причини

Банальною причиною появи нальоту на зубах у дітей є недотримання правил гігієни і неправильний режим харчування. Зростання бактерій і утворенню зубного нальоту також сприяє наявність грибкових захворювань типу дисбактеріозу. Крім цього, має значення повітря в дитячій кімнаті, він не повинен бути пересушеним. До причин появи нальоту на зубах у дітей відносяться особливості їх складу слини, що вражає молочні зуби. А також виникнення зубного нальоту у дитини може бути пов’язано з ураженням зубних зачатків ще на етапі формування у внутрішньоутробному періоді.

28.03.2016