Дитячі попрілості
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Дитячі попрілості

У маленької дитини дуже чутливий і тонкий шкірний покрив, тому він і позбавлений свого власного захисту. Саме цим пояснюється те, що у малечі появляються попрілості.

Справа в тому, що у малюка кровоносні судини, розміщені у шкірному покриві, вони знаходяться близько до поверхні шкіри, на якій майже немає жирового шару, який служить захистом.

При впливі на шкіру різних негативних чинників відбувається травмування судин та шкіри  - це і призводить до розвитку попрілостей дитячих
.
Якщо у маленької дитинки шкіра дуже волога, то на ній пропадає природне шкірне мастило, воно покликане захищати ніжну та тонку дитячу шкіру від впливу негативних чинників. Отже, таким чином шкіра стає вразливою перед вірусами та бактеріями.

Прфілактика та лікування дитячих попрілостей, а також їх утворення базуються на дотриманні декількох рекомендацій, які є нескладними:

Перше: необхідно дуже уважно та регулярно слідкувати, щоб продукти життєдіяльності малечі не торкалися шкіри протягом довгого часу. Тому необхідно час від часу підгузник дитячий перевіряти, і в разі необхідності потрібно негайно здійснювати його заміну на інший чистий. 

Друге, не можна занадто тепло укутувати навіть саму малесеньку дитинку.Дуже велика кількість одягу на малюку може привести до підвищення температури тіла та перегрівання. Приміщення, де перебуває дитинка, необхідно провітрювати регулярно, а самого малюка потрібно намагатися одягати, виходячи з температури навколишнього сереовища.

По-третє, для лікування попрілостей у новонароджених після кожного їхнього купання потрібно дуже ретельно промокати шкіру м'яким рушничком з натурального матеріалу . Особливу увагу потрібно приділити природним дитячим складкам, так як в даних місцях волога затримується найдовше.

Якщо на шкірі малечі появилося почервоніння в тому місці, де до неї тісно пристає підгузник, то це може вказувати на те, що підгузник складається з матеріалу, що викликає роздратування на шкірі малюка. Для того, щоб вирішити дану проблему часто буває досить змінити даний підгузник на інший.

Потрібно також одягати дитинку в одяг лише з натуральних матеріалів, що пропускають повітря. Ненатуральні тканини, що не володіють здатністю пропускати повітря, сприяють розвитку у дитини попрілостей.

Шкіра новонародженого малюка повинна бути предметом особливого догляду та турботи. Міняти підгузник потрібно через кожні 3:00 години, або раніше у міру його наповнення. 

При кожній зміні пампесу у дитини потрібно ретельно підмивати малюка, але не перестаратися, тому що занадто частого миття може появитися подразнення. При цьому не рекомендується замінювати підмивання малюка водою протиранням різними серветками. Такі засоби більше підходять для використання на вулиці або в гостях. Удома ж краще використовувати воду і дитяче мило або засіб, який підходить для ніжної шкіри дитини.

Лікування дитячих попрілостей протікає набагато швидше і ефективніше, якщо шкіра малюка регулярно провітрюється на свіжому повітрі. Всі косметичні і лікувальні засоби, призначені для догляду за дитиною, необхідно купувати лише в перевірених аптеках, щоб не купити неякісні засоби, які можуть нашкодити шкірі малюка.

Для того щоб вчасно помітити, що у дитини утворюються попрілості, необхідно в процесі кожної зміни підгузника уважно оглядати його шкіру, акцентуючи увагу на складках, так як саме в них найчастіше утворюються попрілості.

03.09.2013 р.