МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Панарицій

Панарицій - гнійне запалення тканин пальця, що виникає в результаті попадання в рану інфекції найчастіше при травмуванні пальців рук.

Причини панариція

Панариций провокується такими гнійними мікроорганізмами, як стафілокок і стрептокок. Так як такі мікроорганізми дуже поширені в навколишньому середовищі, то панарицій може розвинутися практично у будь-якої людини.

Спровокувати хворобу може травмування пальців рук: подряпина, садно, скалка. Саме тому важливо навіть невеликі травми обробляти відразу розчином йоду або спиртом.

Передбачати виникнення панарицію можуть зниження імунітету або важка супутня патологія, наприклад, цукровий діабет.

Захворювання панарицій зустрічається в кожній країні. Найчастіше спостерігається у чоловіків, особливо у тих, чия робота пов'язана з можливістю травмування рук.

Симптоми панариція

Симптоми панариція залежать від форми захворювання. Так, шкірний панарицій проявляється появою міхура з мутним вмістом. Він локалізується на шкірі нігтьового валика або заходить під нігтьову пластину. Якщо відбувається ураження кістки, то це може привести до остеомієліту - кістковому панарицію.

При панариції хворий відчуває такі симптоми:

- почервоніння шкіри,

- гнійне вогнище на місці травми,

- відчуття печіння і болю,

- набряк пальця,

- з часом розвивається сильний «пульсуючий» біль,

- слабкість, стомлюваність, підвищення температури тіла.

При підшкірному панариції відчуваються сильні болі в пальці, які посилюються при дотику. Больові відчуття посилюються ночами. Травмований палець весь час знаходиться в зігнутому стані, так як розігнути його практично неможливо через сильний біль.

Діагностика панариція

Піднігтьовий панарицій діагностується досить просто. Типове скупчення гною під нігтьової пластиною, больовий синдром і болючість при пальпації.

При підшкірному панариції біль відчувається під час пальпації зондом по ходу сухожиль.

При суглобовому панариції палець різко хворобливий і сильно роздутий. Для виключення деструкції кісткової тканини проводиться обов'язкове рентгенологічне дослідження.

Лікування панариція

На початковій стадії захворювання можливо консервативне лікування з використанням тампонів з розчином димексиду і фізіотерапевтичні процедури (УВЧ).

При діагностуванні інших форм панарицію необхідно проведення операції. Проводиться розтин гнійника хірургічним шляхом і його дренування. При своєчасному зверненні до лікарні лікування панарицію проводиться швидко і легко.

13.08.17