МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лишай

Лишай – це інфекційне захворювання, під час якого уражається верхній шар епідермісу. Ця хвороба знайома всім людям ще з давніх-давен. На тілі людини утворюються дерматози у вигляді плям, які мають забарвлення, а також лущення та свербіж. 
  
Дуже багато різних видів лишаїв. А причин ще більше (грибок, вірус та ін.). В першу чергу все пов'язано зі зниженням імунітету. 

Види лишаю:

    червоний плоский 
    рожевий 
    стригучий 
    висівкоподібний (різнокольоровий) 
    оперізуючий 

Червоний плоский

Червоний плоский лишай, або його ще називають Лишай Вільсона. Форма цього лишає поширена. Проявляється він у вигляді рожево-червоних сверблячих вузликів з утисненим центром. Такі вузлики уражають шкіру рук, живота та ін.. 

Причини: 

-     спадкова схильність, 
-    ослаблений імунітет, 
-    захворювання шлунково-кишкового тракту та ін. 

Рожевий лишай.

Прицьому захворюванні появляються великі рожеві плями, які з часом починають лущитися по центрі. Появляються вони на спині, грудях, плечах і стегнах та ін. Це все триває декілька тижнів і проходить само. 

Для рожевого лишая характерні весняні й осінні періоди. 

Причини: 
  
ослаблений імунітет. 

Стригучий лишай.

Щоб помітити симптоми даного лишая потрібен деякий час (від кількох днів до 2 тижнів). Потіп з’являються злущення, які характерні для даного виду на шкірі голови з утворенням . 

Найчастіше таким захворюванням хворіють діти, які заражаються від хворих тварин або людей. 

Висівкоподібний або різнокольоровий.

Сама назва говорить про дану хворобу. Плями, які виникають мають схильність змінювати свій колір від рожевого до жовтувато-корічневого. Даний лишай не супроводжується запаленням, але може лущитися. 

Зараження відбувається при контакті з хворим на лишай або через предмети домашнього вжитку. 

Оперізуючий лишай.

З усіх видів лишаїв - це найнеприємніше захворювання. Називають ще дану хворобу оперізуючий герпес, тому що причиною виникнення оперізувального лишаю є вірус Herpes zoster (розмножується в нервових клітинах). 

Лікування.

Не рекомендується самостійно лікуватися, тому що таке лікування призводить до нашарування іншої інфекції. 

04.11.2016