МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Жировик

Жировиком називають особливий вид новоутворень, який відбувається під шкірним покривом.

Медичною мовою дані ущільнення звуться «ліпома». Слово має грецьке коріння: «ліпосом» (жир) і «ома» (пухлина). Дослівний переклад - жирова пухлина, або пухлина жирової тканини.

Дані освіти не повинні викликати у людини будь-яких побоювань, адже вони є доброякісними і не можуть стати причиною раку.

Симптоми


Періодичний кожна людина може виявити на своєму шкіряному покриві маленьке ущільнення. Якщо його помацати, можна виявити, що йому властиві певні межі, а також здатність деякого зміщення при натисканні. Розмір ущільнення приблизно дорівнює звичайній горошині, проте з часом воно збільшується. У цьому можна переконатися під час тактильного контакту.

На перший погляд жировик дуже схожий на лімфатичний вузол, схильний до запальних процесів. Однак основні симптоми є підтвердженням того, що це саме липома. Жировик тривалий час можна просто не помітити на шкірі, адже процес його освіти не супроводжується больовими відчуттями або підвищенням температури. Також даний вид новоутворення абсолютно не болить при натисканні на нього. Місцем появи ліпоми може бути будь-яка частина тіла людини, на якій є жирова тканина. Відомі випадки, коли ці ущільнення з'являлися навіть у черевній порожнині.

Найголовніше незручність, причиною якого є жировик, - це зовнішній вигляд. Справа в тому, що на вигляд липома здувається і виглядає вельми непривабливо. Найгірше, якщо вона з'являється в такому місці, яке неможливо заховати під одягом, адже періодично, як було згадано вище, освіта має властивість збільшуватися.

Лікування


Найбільший ризик при лікуванні жировика можливий тільки в разі грубих домашніх маніпуляцій, до яких слід віднести видавлювання або проколювання жировика, що не можна робити ні в якому разі. Дана процедура може стати причиною інфікування і, більш того, сприяє аномальному розростання.

23.09.2016