МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Атерома

Атерома - це кіста, хвороба, яка може спіткати людину в будь-якому віці і незалежно від статі.

Атерома являє собою запалення, в якому існує капсула. Ця капсула повністю заповнена рідиною жовтого кольору. Також рідина має запах. Атерома виникає через закупорку пір.

Атерома буває на місцях, які відрізняються підвищеною кількістю сальних залоз. До таких зон відносяться спина, обличчя і т. д.

Ускладнення


Якщо вміст атероми нагнаивается, то з'являються біль, почервоніння, набряк, підвищується температура. Лікування проводиться шляхом розкриття кісти.

Якщо ви виявили у себе на тілі атерому, то краще відразу зверніться до лікаря і видаліть кісту, оскільки в подальшому атерома може прогресувати.

Діагностика


Атерома може виникнути в багатьох місцях, але в основному вона утворюється на руках, мошонці, обличчі, тулубі. Атерома являє собою пухлину розміром від п'яти до сорока міліметрів.

При попаданні інфекції на шкіру над атероми вона може придбати червонуватий відтінок.

Атерома може мати малі розміри протягом декількох років. Таке ж за тривалістю час хвороба може не приносити ніяких хворобливих відчуттів.

Коли кіста невеликих розмірів, її не видаляють. Але в інших випадках пацієнту буде запропонована операція. Атерому видаляють під місцевою анестезією з використанням відсоткового розчину лідокаїну або новокаїну.

Лікування


Лікування атероми оперативним шляхом
Існує кілька способів видалення атероми:

 - Виробляють розріз атероми там, де вона найбільш опухли. Все, що було всередині пухлини, видавлюють на серветку. Потім вискрібають область кісти спеціальним пристосуванням;

 - Розсікають шкіру, при цьому намагаються не пошкодити капсулу атероми. Зрушують шкіру з атероми і потім пальцем натискають на краю рани, атерому видавлюють.

Після того як атерома видалена, шкіру зашивають. А через сім днів шви знімають.

24.09.2016