МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лускатий лишай

Лускатий лишай (псоріаз) - це захворювання шкіри неінфекційного характеру, що протікає як хронічний, часто рецидивуючий патологічний процес. Передбачається, що основну роль у розвитку лускатого лишаю на шкірі грає генетична схильність, посилена впливом різних провокуючих факторів (інфекційні захворювання, гормональні збої , хімічні впливи тощо). Останнім часом проводяться дослідження щодо аутоімунної природи патології. 

Симптоми 


Псоріаз може протікати в різних формах і мати різноманітні клінічні прояви. Найчастіше діагностується простий (бляшковий) лишай, який проявляється появою на шкірі хворобливих папул червоного кольору, мають чітко обмежені обриси і покриті лусочками. Папули поступово зливаються, утворюючи осередки, які найчастіше локалізуються на розгинальних поверхнях, волосистої зоні голови, області попереку. 
Інші форми псоріазу: 

 Каплевидний - характеризується появою на великих ділянках шкіри множинних дрібних червонуватих або фіолетових плям; найчастіше розташовується на спині, плечах, стегнах.

 Ексудативний псоріаз - на шкірі з'являються порожнисті бляшки з запаленої навколо областю, в яких накопичується рідина; зона локалізації - передпліччя, гомілки.

 Лускатий лишай волосистої частини голови - схожий з бляшковидной формою.

 Псоріаз нігтів - характерна ламкість і пігментація нігтьових пластин, а також прояв іншої форми захворювання.

 Псоріаз згинальних поверхонь - характеризується появою бляшок, гладких навпомацки, які найчастіше з'являються в пахвовій області, паховій зоні, під молочними залозами.

08.07.2016