Шкірний лейшманіоз
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Шкірний лейшманіоз

Шкірний лейшманіоз має кілька назв - каучукова виразка, багдадская виразка, хвороба Боровського, пендинская виразка. Захворювання характеризується ураженням шкіри і підшкірних тканин, а також слизових оболонок.

Причиною хвороби стає лейшманіози - рід паразитичних протистов, які часто переносяться москітами. Зустрічається захворювання в Північній Африці, Малій та Південній Азії і в середземноморських країнах Європи. 

Симптоми 

Особливістю захворювання є те, що воно проявляється після інкубаційного періоду, який триває два і більше місяців. На місці укусу з'являється вузлик блідо-бурого кольору. Він збільшується протягом 90-180 днів, поступово перетворюючись у лейшманиому, діаметр якої коливається від одного до двох сантиметрів. Через деякий час на ураженому місці з'являється скоринка, а до дев'ятого місяця виразка вражає верхні ділянки шкіри і значно виступає над їх рівнем. З рани виділяється серозно-гнійна рідина. 

Профілактика 

Лейшманіоз переноситься не тільки комахами, але і гризунами, тому в сільській місцевості слід знищити всі нори гризунів. Якщо ліквідувати всіх переносників на відстані 1500 м від будинку, то ви повністю захистіть себе від зараження шкірних лейшманіозом. 

Від москітів можна захищатися пологами і застосуванням репелентів. Комахи в основному нападають вночі, тому при ризику зараження, необхідно над ліжками навішувати марлі або москітні сітки, а вдень варто змащувати відкриті ділянки шкіри гвоздиковим оліям чи кремом від комах, який не допускає їх укусів. 

Бажано, щоб профілактики брали участь всі жителі населеного пункту, так більше шансів, що інфекція не повернеться. 

29.07.2016