МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Ліпома

Ліпома – доброякісна пухлина утворена із жирової тканини з прошаруванням волокнистої сполучної тканини. Як правило має чітко виражену капсулу. Розташовується частіше у підшкірній жировій клітковині в області лопаток, на плечах, кінцівках, в зачеревній порожнині та ін. Ліпоми можуть бути поодинокі і множинні. Частіше вони спостерігаються у жінок. Ріст доброякісний. Іноді досягає великих розмірів.

У природі є трави, які лікують цю хворобу. Насамперед, це жеруха. Вона є кількох видів. Називають ще цю рослину сердечником. Отже є сердечник луговий, дрібноквітковий, грецький, недоторканий і просто сердечник гіркий – жеруха гірка, водяна, кринична. А ще кропивка водяна, редька лісова або ревуха. Саме жеруха гірка і використовується у народній медицині для поліпшення травлення як вітамінний засіб, що містить багато вітаміну С. 

Лікують жерухою антацидні, гіпоацидні і атрофічні гастрити. Жеруха стимулює також кровотворення. У весняний період при гіповітамінозах жеруха відновлює працездатність і фізичні сили, значно підсилює статеву здатність у чоловіків, а ще її використовують при хворобах серця. Росте вона майже по всій Україні, любить дуже болота, вогкі луки, вільшняки, долини річок. Крім того, жеруха гірка допомагає налагодити функцію шлунково-кишкового тракту, стимулює та покращує обмін речовин в організмі, особливо жировий обмін.

Рецепт приготування ліків такий: 1 ч. ложку жерухи гіркої заварити двома склянками окропу, пити по чверті склянки 4 рази на день. За 15-20 хвилин до вживання їжі.

Добре себе проявила у боротьбі із ліпомами (жировиками) також знайома вам рослина мати-й-мачуха. Скоро вона уже з’явиться на світ. Ось тільки зійде сніг і виглянуть із землі жовті квіти мати-й-мачухи. Потім полетять вони легким пухом по всіх усюдах, шукаючи собі нові місця для продовження життя. Тож скористайтеся нагодою і використайте цю рослину з користю для здоров'я.

Зберіть свіже листя, змочіть теплою водою, примніть пальцями, покладіть на марлю і закріпіть пластирем на жировику. Такий компрес можна використовувати день-два, потім поміняти. Найбільш корисне свіжозібране листя. Воно припиняє ріст жировиків, і вони з часом зменшуються, розсмоктуються.

 А оскільки це захворювання є наслідком обміну речовин, то потрібно в першу чергу подбати про нормальну діяльність шлунку, печінки, селезінки. А для цього у аптеках «Зеленої планети» є відповідні ліки – Ліпосан, Гепахол і Лімфогран. Внутрішнє та зовнішнє лікування ними у поєднанні дає хороші результати.

Наталія Земна

23.07.2016