Демодикоз – тяжке захворювання
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Демодикоз – тяжке захворювання

Деякі скупі відомості про цю недугу пощастило знайти в книзі, датованій 1868 роком видання. А зважаючи на поширеність цього захворювання в наші дні, вирішила шукати й порятунку. Як з’ясувалося, демодикоз – це маленький черв’ячок із чотирма маленькими щелепами, його видно лише під мікроскопом. Він живе в порах шкіри, живиться шкірним салом, дуже любить обличчя та вії, а також спину, бо на спині є багато сального виділення. Вражає частіше молодь, коли з’являються вульгарні прищики на грудях та на обличчі. За таких симптомів потрібно проходити перевірку на кліща, бо у більшості випадків так розпочинає кліщ хід свій по тілу. Хворих таких можна визначити. У них повіки, особливо верхні – червоні та важкі. Очі запалені, червоні. У цих хворих, як правило, уражена і печінка.

А де ж те джерело забруднення, яке постачає кліща? Відповідь знайдено: він живе в наших подушках – у курячому пір’ї. На цю думку навела сама розповідь зі згаданої книги 1868 року. Вважається, що кліщ може потрапити через шкіру в кров. А заражається людина цим небезпечним паразитом з курячого пір’я. Недарма наші прабабусі сушили подушки подушки на сонці, виносили на мороз. Навіть розшивали їх і розкидали пір’я, щоб знищити кліща.

Над лікуванням від кліща група лікарів «Зеленої планети» працювала довго. Але ліки знайшли. Це рослинний засіб «Санат». В офіційній медицині, на жаль, кліщ досі не виліковний. До речі, демодикоз дуже «любить» воду, тому таким хворим умиватися не рекомендується. Умиватися треба раз на тиждень, але з дьогтьовим милом. Лікування триває 3-4 місяці. Зараження кліщем може відбутися через будь-яке пошкодження шкіри, кліщ проникає через шкіру у кров. Від людини до людини кліщ не переходить, а проникає в тіло лише через потрапляння у кров із забрудненої крові, із землі, а найбільше – із курячого пір’я. Саме із подушки кліщ дуже легко проникає у кров. Тож, якщо спати на зараженій демодикозом подушці – то краще спати на поролоновій.

Взимку від демодикозу можна лікуватися ліками із сушеної чорної смородини. 

  • 2 столові ложки ягід смородини залити 0,5 склянки води, потримати на слабенькому вогні 10 хвилин. Зняти з вогню і настояти ще хвилин 10-15. Марлеву чи полотняну серветку вмочити у відвар і накласти на обличчя, особливо ретельно на ділянки, де є кліщ. Влітку накладати на обличчя свіжі потерті ягоди на 15-20 хвилин.

Наталія Земна