Себорея шкіри голови
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Себорея шкіри голови

Себорея шкіри голови – це таке явище, при якому робота сальних залоз порушується, які розташовані у шкірі голови. В результаті розвитку даного захворювання волосся втрачає силу і блиск, стає крихким; на шкірі лусочки починають утворюватися. При виявленні себореї голови необхідно відразу лікувати захворювання, тому що дана хвороба може призвести до втрати усього волосся.

Себорея голови має два основні ускладнення: лупа та облисіння. Якщо вчасно не почати правильно лікувати дані стани при захворюванні, то волосянні фолікули почнуть повністю руйнуватися, а відповідно у свою чергу почне випадати волосся. На жаль, дуже велика кількість пацієнтів, у яких відмічається себорея шкіри голови, не мають уявлення про ці особливості поведінки волосся, що розвивається на основі даного шкірного захворювання. Тому затягується рішення даної проблеми, щодо лікування себореї шкіри голови  і часто буває так, що вже дуже пізно приймати міри, тому що даний процес стає незворотнім, і тому завдання лікарів полягає вже не в приведенні в порядок волосся пацієнта, а в збереженні того, що залишилося.
.

Терапевтичні заходи


Лише комплексом заходів можна вилікувати себорею шкіри голови. Сама найголовніша роль в комплексі лікування себореї шкіри голови відводиться правильному догляду за шкірою голови та волоссям під час даного лікування. В даний момент потрібно використовувати відповідні лікувальні засоби, які зміцнюють усі волосяні фолікули.

Основні терапевтичні методи:


  •  ефективне лікування всіх захворювань супутніх;
  •  використання засобів, що сприяють регенерації нормальної роботи вегетативної нервової системи;
  •  лікування гормональними препаратами, які призначаються при важкій формі захворювання;
  •  додатковий прийом вітамінного комплексу, зокрема вітамінів групи А і Е, а також сполук цинку та сірки. Всі ці сполуки потрібні організму для самостійного подолання сухої себореї.
  •  відповідний раціону та режим харчування, які передбачають вживання в їжу дуже великої кількості молочних продуктів та кисломолочних, свіжих фруктів та овочів, курячих яєць, круп (особливо геркулесівські каші). При цьому потрібно обмежити вживання прянощів та приправ, жирів тваринного походження, консервованих продуктів, жирного, солоного, гострого. Правильна дієта допомагає пацієнту уникнути посилення стану при сухій себореї і стабілізує роботу ШКТ;
  •  додатковий прийом вітамінного комплексу, зокрема вітамінів групи А і Е, з'єднань сірки і цинку. Всі ці сполуки потрібні організму для самостійного подолання сухої себореї.
  •  спеціальні фізіотерапевтичні процедури; 
  •  фізичні вправи, які необхідно завжди проводити на  свіжому повітрі;
  •  помірний вплив сонячного світла, повітряне та водне загартовування, плавання та купання, оскільки фізичне навантаження сприяє покращенню кровообігу.

При себореї шкіри голови потрібно якомога частіше провітрювати голову, тобто ходити з непокритою головою, в межах розумного знаходитися на сонці. Всі зазначені заходи необхідно виконувати, якщо звичайно немає протипоказань.

Для лікування себореї шкіри голови також,використовуються лікарські мазі з додаванням сірки, борної кислоти, а в окремих випадках гормональні препарати.

07.09.2013 р.