Стресове нетримання сечі
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Стресове нетримання сечі

Стресове нетримання сечі – мимовільне підтікання сечі в наслідок підвищення внутрішньочеревного тиску (під час кашлю, сміху, бігу, тощо). Захворювання може виникати у будь якому віці і зустрічаєть у кожного четвертого пацієнта. Перші випадки підтікання сечі пацієнт часто сприймає як випадковість, не пов'язуючи це із захворюванням. Невчасне звернтання до лікаря спряє розвитку ускладнень, які впливають на тривалість і прогноз лікування.

До групи ризику відносяться жінки у віці від 40 років. Це пов'язано з гормональною перебудова організму, яка проходить непомітно та віковим опущенням тазових органів.

Симптоми

Першими проявами хвороби є підтікання сечі під час надмірних фізичних навантажень. При нелікованих станах захворювання прогресує і нетримання з*являється при звичайному ритмі життя.На пізніх стадіях захворювання приєднується інфекція, що проявляється у вигляді симптомів запалення: біль по низу живота, почащене, болісне сечовипускання, різь в уретрі під час сечовипускання. Приєднується швидка втомлюванність, дратливість, зниження працездатності.

Причини

Причинами нетримання сечі є два основних фактори: справжні (порушення цілісності сечових шляхів ) та несправжні (дискоординація сфінктерного апарату сечового міхура). В даному випадку мова йде про справжнє нетримання сечі внаслідок неповного замикання сфінктеру сечового міхура. Передумовами слугують опущення тазових органів після пологів, надмірній вазі.

Діагностика

Діагностика нетримання сечі включає: скарги пацієнта (знижений поклик до сечовипускання, не часте сечовипускання, нетримання сечі), дані обстеження (загальний аналіз сечі, УЗД нирок та сечового міхура), при необхідності додаткове обстеження – цистоскопія та урофлоуметрія.

Лікування

Лікування залежить від стадії захворювання і спрямоване на відновлення нормальної функції сечового міхура, зниження вираженості симптомів, нормалізації способу життя, та боротьба з ускладненнями. До комплексного лікування входять медикаменти, які полегшують симптоми захворювання, фізіотерапевтичні процедури, які усувають причину захворювання та спрямовані на відновлення сили м*язів тазового дна. До сучасних методів лікування відноситься «БОС» терапія, що дає змогу уникнути оперативного лікування на пізніх стадіях захворювання. В домашніх умовах як профілактичне лікуваня можна використовувати вправи Кегеля.

Профілактика

Профілактичні заходи передбачають своєчасне звернення до лікаря, лікування циститу, захворювань жіночих статевих органів, остеохондрозу. Вказані заходи гарантують Вам нормалізацію акту сечовипускання, зменшення частоти ускладнень (цистит, пієлонефрит) та покращення якості життя.

Своєчасно звертайтесь по медичну допомогу, виконуйте вказівки лікаря і будьте здорові.

Г. В. Журенко

20.02.2015