МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Баланит

Баланит - це запалення голівки статевого члена, постит - це запалення крайньої плоті. Баланит та постит завжди супроводжують один одного, тому дані захворювання об'єднують в одну назву «баланопостит».

Причини

Основна причина розвитку баланопостита це скупчення особливої ​​речовини - смегми - під крайньою плоттю та її інфікуванні. Дане захворювання розвивається у тих людей, які достатньої уваги не приділяють туалету голівки статевого члена, тому що у них відмічається фімоз. Також причиною захворювання можуть служити цукровий діабет, алергічна реакція, гнійний уретрит. Ці причини зустрічаються значно рідше.

Прояви

На початку захворювання у хворого спостерігається свербіж в ділянці голівки статевого члена та відчуття печіння, також при відкритті крайньої плоті відмічаються  неприємні відчуття. Під час статевого акту  в голівці спостерігаються неприємні відчуття та біль. Крайня плоть та голівка статевого члена набряклі та гіперемійовані. Якщо баланопостит викликаний фімозом, то буде виділятися з препуциального мішка смегма із неприємним запахом або гній.

Може підвищуватися температура тіла тіла, появлятися слабкість у деяких хворих.  У хворих на баланопостит підвищується сексуальна збудливість.

Ускладнення

Якщо вчасно не почати проводити лікування, то на голівці статевого члена будуть появлятися дрібні численні ранки - це виразкова форма баланопоститу, які супроводжуються болем при статевих актах, сечовипусканні, та при ходьбі. 

Якщо і надалі не проводити лікування, то почне розвиватися лімфангіт - це запалення лімфатичних судин статевого члена, яке проявляється появою червоних смуг на його тильній поверхні. З часом також можуть виникнути такі ускладнення як паховий лімфаденіт та гангрена статевого члена.

Лікування 

Якщо вчасно почали лікувати баланопостит, і ще не відмічається важка форма, то лікування заключається у проведенні регулярного туалету головки статевого члена із розчином фурациліну, перманганату калію та слабким розчином перекису водню.Якщо захворювання досягло важкої форми, то призначається антибактеріальна терапія. 

Проводиться оперативне лікування, якщо хвороба викликана фімозом. Проводиться подовжній розтин крайньої плоті, якщо запалення знаходиться у гострій фазі, якщо запальний процес стихає, то тоді проводиться кругове висікання крайньої плоті.  

Профілактика 

Профілактика захворювання заключається у тому, щоб регулярно проводити туалет головки статевого члена та починати своєчасно лікувати фімоз та інших захворювання , які можуть ускладнитися розвитком баланопоститу.