Лейкоплакія сечового міхура
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лейкоплакія сечового міхура

Лейкоплакія сечового міхура –  являється хронічним захворюванням, при якому  відбувається заміщення клітин перехідного епітелію, які вистилають порожнину сечового міхура,  клітинами плоского епітелію.

Внаслідок заміни клітин перехідного епітелію появляються ділянки, які покриті зроговілим епітелієм, а даний епітелій не захищає стінки сечового міхура на відміну від перехідного епітелію, від дуже активного впливу компонентів сечі,  що в свою чергу викликають хронічне запалення.

На відміну від чоловічої статті дане захворювання зустрічається набагато частіше у жінок. Це завдяки особливостям будови жіночого сечівника.Тому через дану будову сечовий міхур являється найбільш доступнішим для інфекції, яка відіграє у виникненні лейкоплакії сечового міхура провідну роль.

Причини 

Інфекція попадає в сечовий міхур найчастіше висхідним шляхом, тобто із зовнішніх статевих органів. Висхідний шлях є основним шляхом попадання інфекції. Найчастіше до причин винекнення лейкоплакії сечового міхура відносять інфекції, які передаються статевим шляхом: мікоплазми, уреоплазми, хламідії, трихомонади, вірус герпесу, гонококи. Проте і можливий інший шлях попадання інфекції в сечовий міхур - коли інфекція проникає з кишечника, з потоком лімфи або крові з нирки, матки та її придатків. У такому випадку збудниками являються: стрептококи, кишкова паличка, протеї, стафілококи, та інші.