Щитовидна залоза. Як розпізнати та лікувати захворювання
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Щитовидна залоза. Як розпізнати та лікувати захворювання

Щитовидна залоза за своєю формою нагадує метелика, дуже маленька за розмірами. Важить не більше 25 г. І ця маленька залоза виконує дуже важливі функції в організмі людини, виділяючи гормони, які регулюють обмін речовин, а також ріст.

Для нормальної роботи щитовидній залозі необхідні йод, тирозин, амінокислоти. Якщо цих речовин з якоїсь причини бракує в організмі, то залоза збільшується, порушуються її функції, виникають певні захворювання: гіперплазія, гіпотиреоз та ін..

Буває, людина помічає (особливо жінки), що стає дратівливою, нервовою, збудженою. Ще додається сильне серцебиття. Заспокоює себе, мовляв, утома, стреси. Але раптом в горлі ніби грудочка появилась, виникло неприємне відчуття, ніби щось заважає ковтати. Звичайно, треба негайно звертатися до лікаря, тому що захворювань щитовидної залози багато. І потрібно правильно підібрати ліки.

Допомогти щитовидній залозі налагодити свої функції можуть ліки природи. В народі часто використовують настоянку з перетинок горіха волоського. Однак з цими ліками треба бути надзвичайно обережними. Бо найменше передозування призведе до випадання волосся, може погіршитися зір. Щоб не зашкодити собі, треба зробити 10-відсоткову (а не 20-відсоткову) настоянку.

Ліки з горіхи

  • 50 г горіхових перетинок заливаємо 0,5 л горілки. Настояти. Приймати по 5 крапель, і небільше, 4 рази на день – за півгодини до вживання їжі та перед сном.

Допоможе зобник

  • Багато йоду, що необхідний щитовидній залозі, містить трава зобник (овочевий реп’ях, дурнишник звичайний). Збирати його треба поки він ще соковитий, не засох. Вичавити сік, розбавити навпіл (1:1) з горілкою. Вживати по 5 крапель 4 рази на день. Якщо заготували траву зобника, то її заварюють (чайну ложку на склянку окропу), тримають на слабенькому вогні до 10 хвилин. П’ють по ¼ склянки 4 рази на день.

Вилікує перстач

  • Навесні під час цвітіння збирають перстач білий і перстач гусячий – обидві рослини теж допомагають вилікувати щитовидну залозу. Для приготування 10-відсоткової настоянки використовують усю рослину: на 50 г подрібненої трави беруть 0,5 л горілки. Вживати по 5 крапель 4 рази на день.

Варто пам’ятати: чим скоріше ви звернетеся до лікаря й почнете лікування, то більше гарантії, що народна медицина допоможе, і вам не буде потрібне хірургічне втручання.  

Наталія Земна