Гімнастика гальмує ріст
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Гімнастика гальмує ріст

Украй важливо зазначити про негативні наслідки так званої спортивної гімнастика та акробатики. Щоб допустити дитину до таких серйозних і виснажливих тренувань, неодмінно потрібно порадитись із фахівцями, чи підходить для здоров’я дитини та її конституції такий вид фізичної активності. Адже майже всі хлопчики, які обрали акробатику чи спортивну гімнастику, вирізняються невеличким зростом. 

Для хлопця це важка психологічна травма, тож обов’язково тренерам потрібно попереджати про ці наслідки, особливо, якщо в родині батьки не високого зросту і дитина мріє бути вищою. Гімнастика сповільнює ріст дитини, оскільки в ранньому віці на хребетний стовбур іде надмірне навантаження.

Щодо балету, художньої та спортивної гімнастики для дівчаток, то надзвичайно важливо звернути увагу на стопи дитини, оскільки схильність до порожньої або гіпертонічної стопи можуть стати вироком для дівчини, яка досягне великих успіхів, однак із дванадцяти років її почне турбувати біль у суглобах нижніх кінцівок. Під час обстеження у таких дітей можуть виявити штучно сформовану тренуваннями порожню стопу, яка найчастіше спричиняє руйнуванню колінних суглобів. Якщо дівчати із народження мали хворобу Пертеса, дисплазію кульшових суглобів, порушення суглобової цілісності кульшових суглобів (вивихи, підвивихи),буває, що непомічене захворювання призводить у майбутньому до коксарторзів. 

Дівчаткам, які мали в дитинстві ці ортопедичні розлади, треба, перш ніж починати тренування, проконсультуватися в ортопеда.

Усі види спорту, які вимагають надмірних навантажень, вкрай агресивно впливають на серцево-судинну систему

Стосовно стрільби з лука, тенісу, фехтування, стендової стрільби – перед тим, як записати дитину на секцію з асиметричного виду спорту, важливо також проконсультуватись із фахівцями. Якщо дитина ходить у якусь із згаданих секцій, батькам потрібно поцікавитись, чи існує професійна компенсаторна гімнастика. Якщо тренери не надають цьому значення, в майбутньому в дитини може сформуватись професійний сколіоз. 

Фізичні навантаження, які пов’язані зі стрибками у висоту та довжину, створюють великий ступінь ризику травмувати опорно-руховий апарат. У момент приземлення вага тіла зростає в десятки разів і ударна хвиля знищує не лише міжхребцеві сегменти, а й великі кульшові, колінні та гомілковостопні суглоби. Тож неодмінно треба проконсультуватися із фахівцями, чи немає деформацій нижніх кінцівок у дітей, бо в разі «Х»-подібних деформацій ніг може бути біль із зовнішнього боку колінних суглобів, у разі «О»- подібних деформацій ніг може непокоїти біль із внутрішнього боку колінного суглоба. У

У дітей, які мають ознаки ротації малогомілкової кістки, коли коліна розвернуті всередину, а малогомілкова кістка виходить назовні, дуже часто з’являється біль у колінних суглобах. Отож для стрибків важливо, щоб форма ніг і стопи була правильної будови.