МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Флебіт

Після перенесеногоінфекційного захворювання під дією патогенних мікроорганізмів або дратівливихчинників, які потрапляють у венозне русло запалюються судинні стінки прифлебіті.

 Захворювання зустрічається як у жінок, так і чоловіків, воно доситьпоширене. Хвороба часто може перейти у тромбофлебіт. Якщо патологічний процесбуде розвиватись надалі, то можуть розвинутися абсцеси, септичні емболії, склеротичнізміни стінок венозних судин. Розпочавши своєчасне та правильне лікуваннязахворювання можна уникнути важких ускладнень, які становлять загрозу для життяхворого.

Причини

Такі чинники якзайва вага, вагітність, укуси деяких комах, постійне перенапруження, перенесенітравми сприяють розвитку флебіту. Також може стати причиною захворювання вимушенанерухомість або тривала іммобілізація кінцівок як наслідок основної хвороби. Застійкрові у судинах викликає запалення у цьому випадку.

Симптоми

У двох формах можепротікати флебіт: у гострій та хронічній. Патологічний процес локалізується уповерхневих венозних судинах або венах, які розташовані глибоко. Найчастіше врезультаті хвороби уражаються тазові вени та вени кінцівок. Якщо запальнийпроцес протікає у черевній порожнині, може викликати флебіт ворітної вени. Самевід того де знаходиться місце локалізації патологічного процесу і залежать симптомизахворювання. 

Гостра форма флебіту характеризується болем та відповідними длязапалення ознаками, які при огляді добре помітні. 

Хронічна форма флебіту протікає приховано у більшості випадків, особливо, тоді, коли відбувається запаленнявен, які розміщенні глибоко. Хворі списують болі в кінцівках на втому таперевтому. які часто стають супутниками захворювання, пацієнти списують наперевтому і втому.

Лікування

При флебіті проводитьсяконсервативне лікування. Хворому призначаються нестероїдні протизапальні препаратиабо засоби з групи антибіотиків, а також фізіотерапія або  може допомогти. Місцево використовуютьсявідповідні мазі.  

Флебіт поверхневихвен, який без ускладнень протікає, в деяких випадках вимагає лише знеболення. Щобпопередити рецидиви приділяють велику увагу профілактичним заходам. Дослідженнядоказали, щоб уникнути загострень флебіту потрібно відмовитись від куріння,вести здоровий спосіб життя та відмовитись від важких фізичних навантажень. Такожпотрібно знати, що певні лікарські препарати також можуть викликати флебіт,тому потрібно відмовитись від них. Це стосується в першу чергу протизапліднихзасобів.

Також призначаютьсяхворим препарати, які покращують мікроциркуляцію крові. У разі виникненняускладнень флебіту, появи тромбів в судинах пацієнту потрібно лікуватися встаціонарі.