МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Спастичний запор

Коли у людини починає погано працювати кишечник, це призводить до появи запорів. Ця недуга означає відсутність нормального випорожнення травного тракту. Виділяють два види цього захворювання - атонічний і спастичний запор. Вони відрізняються не тільки умовами виникнення, але і методами лікування.

Виникнення спастичних закрепів може бути пов'язано з наступними причинами: тривалі спазми кишечника, що відбуваються в результаті душевних травм і психічних переживань, отруєння внаслідок професійної діяльності, куріння.

Ознаки 


Головний симптом спастичного запору - відсутність дефекації протягом більш ніж двох днів. Ця норма вважається досить умовною. Фахівці вважають, що якщо спорожнення кишечника відбувається три рази на тиждень і людина при цьому добре себе почуває, такий стан не може вважатися запором. Про захворювання можна говорити, коли залишається відчуття не повністю опорожненного кишечника, виникає необхідність у сильних потугах. Спастичні запори погано переносяться людиною, так як спазми і больові відчуття в животі заважають нормальній життєдіяльності. З'являється дратівливість, підвищена стомлюваність, головні болі, при спастичному запорі погіршується апетит.

Як правило, при запорах кал сухий, пошкоджує кишечник і задній прохід, в результаті чого може з'являтися кров. Тривалий спастичний запор при відсутності лікування може викликати почуття нудоти, поява сильного болю, здуття живота. Внаслідок того, що організм не повністю виводить продукти життєдіяльності, спастичний запор викликає його отруєння. В результаті в роті з'являється неприємний присмак і запах, знижується працездатність, розвивається депресія, можливі порушення сну.

26.10.2015