МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Печія

Печія є симптомом, що вказує на підвищену кислотність шлунку. Вона може також вказувати на багато інших захворювань травного тракту - в тому числі бути попередником виразки шлунка або рефлюксу езофагіту. Але часто причини печії таяться в прийомі рясної і занадто важкої їжі. Буває, що цей симптом виникає після прийому кислого або занадто солодкого страви, або в результаті вживання неякісних і перероблених продуктів (з високим вмістом барвників та консервантів).

У деяких людей підвищена кислотність виникає після прийому кави, в інших - після вживання яблук. Одним словом, кожен чоловік повинен прослідкувати, чим викликані неприємні відчуття в кожному конкретному випадку. Це допоможе відкоригувати дієту і уникнути багатьох проблем. 

Причина печії часто криється в переїданні, тому що надлишок їжі в шлунку збільшує внутрішньочеревний тиск і сприяє зворотному потоку вмісту шлунка в стравохід, що призводить до відчуття печіння. Від цієї недуги часто страждають люди з ожирінням і жінки під час вагітності - з-за підвищеного тиску в черевній порожнині. Встановивши причини, ви зможете скласти адекватний план лікування печії. 

Симтоми


Переплутати симптоми печії з симптомами інших захворювань просто неможливо, адже це захворювання значно погіршує якість життя і приносить дискомфорт. Людина помічає такі ознаки: 

 відчуття печіння в стравоході;

 неприємний, кисло-гіркий смак у роті;

 кислотний рефлюкс;

 відрижка;

 біль у грудях з іррадіацією в шию і горло.

25.10.2015