Зморшки: ознака старіння чи неправильного способу життя
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Зморшки: ознака старіння чи неправильного способу життя

Зморшки – це естатична прикрість, яка не оминає нікого. До когось вони «підкрадаються в люстерко» раніше, інших жаліють довше, однак вікові зміни в організмі так чи інакше з часом починають проявлятися на обличчі. Механізм старіння залежить від генетики, способу життя, шкідливих впливів екології, сонця, догляду за шкірою, вважаютьлікарі.

Є твердження, що з віком ми отримуємо те обличчя, на яке заслужили. Якщо людина була презирливою, зневажливою – непривабливі складки біль рота про це розкажуть. Якщо багато посміхалася – про це повідають зморшки біля очей: так звані «гусячі лапки».

Так, зморшки неминучі, але кожен не проти відтермінувати їх «візит», якомога стараніше. Лікарі-косметологи кажуть, що основною причиною появи стійких складок на шкірі є недостатнє вироблення організмом колагену – особливого білка (протеїну), міцного і водночас еластичного. Саме колагенові волокна утворюють каркас шкірного покриву. Формування зморшок пов’язане із втратою вологи і  нестачею пружності, коли в організмі бракує білкових молекул колагену й еластину.

Процеси регенерації відбуваються під впливом вікових змін у клітинах шкіри. Вони починають рідше ділитися, втрачають здатність утримувати вологу і синтезувати корисні речовини. Цьому сприяють, зокрема, незбалансоване харчування, дієти, що призводять до нестачі  в організмі вітамінів, мінералів, білків, жирів і вуглеводів. На роботу клітин шкіри негативно впливають стресові ситуації і неправильний спосіб життя (недосипання, брак свіжого повітря і фізичної активності, шкідливі звички).

Крім природного процесу старіння, велика роль в утворенні мімічних зморшок належить лицьовій мускулатурі. Її активне скорочення призводить до формування поперечних і поздовжніх складок на лобі,  в куточках очей і рота. Цьому сприяє звичка бурхливо виражати свої емоції – морщити лоба, супитися, мружити очі, посміхатися.

Причина передчасної появи зморшок може бути пов’язана з різким зниженням ваги тіла, тривалим перебуванням у приміщеннях, де багато диму і дуже душно. І навпаки, турботливий і правильний догляд за шкірою, здоровий спосіб життя, повноцінне харчування й оптимістичний емоційний настрій протистоятимуть появі проблем зі шкірою.

Слід звертати увагу на положення голови під час сну: це також провокує передчасні зморшки на шиї. Хронічні хвороби, порушення в роботі ендокринної та нервової систем, а також недостатньо налагоджене функціонування травної системи знижують наш імунітет. Це зменшує пружність шкіри, відтак провокує зморшки. Неякісні косметичні засоби для догляду зашкірою,  а також часте застосування пудри, тональних кремів висушують шкіру, створюють умови для зморшок.

 28.12.2015