МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Свербіж шкіри голови

Ця проблема дуже неприємна і настирлива. Свербіння шкіри голови не тільки доставляє масу дискомфорту, але і виглядає, м'яко кажучи, не дуже. З цією бідою доводилося стикатися багатьом. Когось свербіж періодично дошкуляє, а хтось страждає від нього постійно. У деяких випадках це самостійне захворювання. Але досить часто свербіж стає проявом якоїсь більш серйозної проблеми. Так що нехтувати ним не рекомендується. 

Причини

Перше, що приходить на розум, коли починає свербіти голова, - воші. Ця можлива причина свербіння в'ївся в пам'ять з дитинства. Але насправді свербіти шкіра голови може не тільки за вошей. Причин свербежу набагато більше (і деякі з них можуть сильно здивувати вас): 

  • Найчастіше голова починає свербіти з-за надмірної сухості шкіри. Свербіж - цілком нормальна реакція організму на нестачу вітамінів, корисних мікроелементів і жирних кислот.
  • Такі фактори, як часте миття, використання фенів і плойок також сприяють появі свербіння голови без лупи . Вони негативно впливають на волосся. Саме тому сушити голову рекомендується природним шляхом.
  • Досить розповсюджена причина - грибкові захворювання шкіри. Свербіж при цьому особливо вимотують.
  • Іноді голова починає свербіти із-за алергії на шампунь, засоби по догляду за волоссям, фарби, тоніки і навіть пральні шампуні.
  • У деяких випадках свербіж голови і випадання волосся - наслідок перенесеного стресу. Через переживань і емоційних перенапружень в організмі виробляється величезна кількість адреналіну. Цей гормон має виходити з організму природним шляхом (в результаті фізичних навантажень, наприклад). Надлишок же затримався в крові адреналіну цілком може викликати свербіж шкіри.
  • Свербіж голови може з'являтися і з-за сильно м'язового напруги. Це, мабуть, сама несподівана, але цілком реальна причина проблеми. У результаті перенапруги м'язів спини, шиї, потилиці, плечей порушується мікроциркуляція крові, в тому числі і в кровоносних судинах голови. На тлі цієї проблеми розвивається запалення, що супроводжується сильним свербінням.


Лікування

Методів лікування сверблячки шкіри голови існує дуже багато і в народній, і в традиційній медицині. Підбирати відповідне лікування потрібно тільки після встановлення причини проблеми. Зрозуміло, достовірно з'ясувати, з-за чого свербить голова, може тільки фахівець-дерматолог. 

06.12.2015