МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Як усунути целюліт?

Целюліт - це властива для жінок зміна підшкірно-жирової клітковини, яка проявляється появою горбистої поверхні шкіри у вигляді апельсинової шкірки. Серед жінок целюліт зустрічається в 80-95 відсотках випадків, це пояснюється особливістю гормонального профілю жінок. Целюліт найчастіше виникає в період "гормональних сплесків": приблизно у 15 відсотках випадків целюліт виникає під час статевого дозрівання, в 25 відсотках під час і після вагітності і в 15 відсотках випадків під час менопаузи.

До чинників, що сприяють розвитку целюліту, можна віднести наступні:
  • спадкова схильність;
  • неправильне харчування (значна кількість тваринних жирів в раціоні і мала кількість рослинних, велика кількість вуглеводів, відсутність в раціоні овочів, фруктів і вітамінів);
  • малорухливий спосіб життя - гіподинамія;
  • гормональні порушення (дисфункції ендокринних залоз);
  • шкідливі звички - куріння, алкоголь.
У результаті ці чинники приводять до порушення кровообігу (точніше мікроциркуляції), наслідком чого є активне розростання сполучної тканини - внутрішнього «каркаса» для целлюл (осередків), місць скупчення жиру, води і продуктів метаболізму - «відходів». Прояви целюліту знайомі більшості жінок. Мілкобугриста поверхня шкіри спочатку виникає тільки тоді, коли шкіру беруть в складку. Потім ця бугристість проявляється без додаткових дій. У фіналі целюліт може значно спотворювати ноги і стегна, які стають схожими на дріжджове тісто, в яке довго і наполегливо тикали пальцем.

Як усунути целюліт?

Серед безлічі пропонованих методик по лікуванню целюліту чомусь «загубилася» гірудотерапія (лікування п'явками), хоча це найбільш ефективний метод усунення целюліту, особливо «пізніх» і найважчих його форм і стадій. Річ у тому, що в слині п'явки містяться біологічно активні речовини - ферменти (їх близько сотні), але в рамках лікування целюліту найбільш важливі з них - гіалуронідаза і ліпаза, які і надають «основну» лікувальну дію. Гіалуронідаза - фермент, що сприяє розщеплюванню основної речовини сполучної тканини (гіалуронової кислоти) і проникненню інших біологічно активних речовин в організм людини. "Розсмоктуюча" дія гиалуронідази має також значущість при лікуванні захворювань, що супроводжуються рубцюватими і спаєчнимі процесами. Ліпаза розщеплює жир, що говорить саме за себе. Завдяки наявності інших біологічно активних речовин в слині п'явки, поліпшується мікроциркуляція в тканинах, ліквідовуються набряк і застійні явища. Але не поспішайте придбати п'явок і приставляти їх собі на «проблемні» зони самостійно - результату не отримаєте! Зовсім не означає, як багато хто припускає, що при целюліті п'явки приставляють на проблемні зони... Місця приставляння п'явок при целюліті може визначити тільки грамотний фахівець індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням супутньої патології, що є у нього, у кожному конкретному випадку.

В даний час в нашому медичному центрі застосовуються гирудотерапевтичні технології лікування целюліту. В результаті - посилюються обмінні процеси, відновлюється лімфоток. Ферменти руйнують жирові відкладення і роблять шкіру м'якою і еластичною, ліквідовують «апельсинову» шкірку. Відбувається зменшення об´ємів «проблемних» зон, нормалізується вага, шкіра стає гладкою, еластичною, пружною. Метод гірудотерапії унікальний тим, що практично одночасно можна впливати відразу на декілька проблем.