МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Стригучий лишай у дітей

Стригучий лишай або його ще називають оперізуючий лишай – це інфекцйно-грибкове захворювання шкіри, яке являється заразним. Дана хвороба має таку назву у зв'язку з тим, що коли йде ураження волосистої частини голови, то в місцях ураження з'являються залисини.

Висипання при данному захворюванні не болючі, але можуть викликати свербіж. Стригучий лишай та грибок стопи мають одинакове походження. Найчастіше на стригучий лишай хворіють діти. Хвороба уражає зазвичай шкіру голови або лише тулуб.

Якщо у дитини уражається лише тулуб, то на животі, грудях, спині чи стегнах появляється одне або декілька червоних круглих плям. Ободок даних плям покритий шелушащимися лусочками або кірочкою, а по центрі шкіра гладка зазвичай. У розмірі плями поступово збільшуються, вони можуть в діаметрі досягати до декількох сантиметрів. Можуть також плями зливатися одна з другою.

При ураженні волосистої частини голови лишай має вигляд шелушащихся залисин. На уражених лишаєм ділянках шкіра може гноїтися і мокнути або бути сухою і вкритою кірочками. Дане захворювання на голові можна переплутати з себорейний дерматит новонароджених або лупою. Хоча дітки, яким вже після року є ще маленькими, щоб мати перхоть, а також вже є дорослими, щоб хворіти на себорейний дерматит новонароджених. Тому потрібно консультуватися з лікарем-педіатром, який може встановити вірний діагноз.

Причини зараження

Грибок, який викликає оперізуючий лишай попадає в організм дитинки через подряпини і порізи або шкіру, яка уражена екземою. Також дитина може заразитися данною хворобою від хворої тварина або людини; через грунт інфікований.
Лишай, який знаходиться на волосяній частині голови передається від хворої людини до людини через рушник, головні убори, постільну білизну, гребінеці та інші речі. Також можна заразитися в загальній душовій кабіні чи в басейні.

Лікування

Необхідне лікування призначає лише лікар. Проте під час лікування потрібно дотримуватись деяких правил:
  • Потрібно постійно мити руки, після того як торкався ділянок уражених у дитини
  • Старатися не чіпати запалену частину шкіри
  • Старатися не терти та рідше мити запалені місця, бо може бути пошкодження шкіри і запалення подальше.

Ускладнення

Якщо дитина здорова, то ускладнення можуть бути мінімальні: невеликі рубці, втрата волосся незначна на голові, поширення інфекції на інші частини тіла. В окремих випадках може наслоїтися грибкова або бактеріальна інфекції.

18.02.2013 р.