як пережити кл≥макс без проблем?
як пережити кл≥макс без проблем?
як пережити кл≥макс без проблем?

—лово Ђкл≥максї викликаЇ неприЇмн≥ почутт€ у багатьох ж≥нок. ≤ це можна по€снити, тому що з про€вами кл≥мактеричного синдрому стикаютьс€ б≥льше 80% представниць прекрасноњ стат≥. „и можна запоб≥гти або зменшити негативн≥ про€ви? ¬и€вл€Їтьс€, це можливо не лише за допомогою л≥карських препарат≥в, а й в≥дкоригувавши спос≥б житт€ та рац≥он.

Ќайпоширен≥ш≥ симптоми менопаузи:

  • п≥двищена п≥тлив≥сть, припливи,
  • напружений психоемоц≥йний стан: тривожн≥сть, драт≥влив≥сть, розлад сну,
  • п≥двищений артер≥альний тиск, задишка,
  • дистроф≥чн≥ зм≥ни слизовоњ оболонки п≥хви, порушенн€ контролю функц≥й сечового м≥хура та кишечника,
  • зниженн€ розумовоњ продуктивност≥,
  • остеопороз,
  • п≥двищенн€ маси т≥ла,
  • головн≥ бол≥ та запамороченн€.
ѕри ≥нтенсивних про€вах ж≥нц≥ потр≥бний г≥неколог.  ам'€нець-ѕод≥льський ÷ентр с≥мейноњ медицини запрошуЇ на консультац≥ю та л≥куванн€ до квал≥ф≥кованих спец≥ал≥ст≥в.

як знизити вплив кл≥максу на орган≥зм?

‘≥зична активн≥сть

Ќасправд≥ ф≥зичну активн≥сть необх≥дно збер≥гати завжди, незалежно в≥д життЇвого пер≥оду. ‘≥зичн≥ навантаженн€ спри€ють п≥двищенню тонусу, п≥дн€ттю настрою, нормал≥зац≥њ обм≥ну речовин та зм≥цненню к≥сток. ≤, звичайно, попереджають наб≥р зайвоњ ваги. ¬ажлива за ф≥зичноњ активност≥ не ≥нтенсивн≥сть, а регул€рн≥сть. ƒостатньо 30 хвилин на день прид≥л€ти ф≥зкультур≥.

≈фективними Ї також самомасаж, контрастний душ, розтиранн€ т≥ла щ≥ткою.
ƒуже важливо достатньо перебувати на св≥жому пов≥тр≥, а ось довго перебувати п≥д сонцем не рекомендуЇтьс€.

’арчуванн€

якщо ви звикли до калор≥йного харчуванн€, сл≥д знизити калор≥йн≥сть на 15-20%. ¬иключ≥ть по можливост≥ з рац≥ону цукор, б≥лий хл≥б та здобу, продукти з вм≥стом тваринних жир≥в та маргарину, максимально зменште вживанн€ сол≥ та смаженоњ њж≥. ’арчуватис€ сл≥д через кожн≥ три години невеликими порц≥€ми.
ќвоч≥, фрукти, зелень, ц≥льнозернов≥ продукти мають стати основою харчуванн€ п≥д час менопаузи. ј також рослинна ол≥€, риба, нежирне м'€со. ƒл€ попередженн€ запор≥в щоденна доза харчових волокон повинна становити не менше 30 г. ј запоб≥гти остеопорозу можна, вживаючи в достатн≥й к≥лькост≥ нежирн≥ молочн≥ продукти (молоко, сир, йогурт).

Ќеобх≥дний також правильний водний режим Ц в норм≥ випивати 2 л чистоњ води на день. ј ось алкогольн≥ напоњ краще виключити. „асте вживанн€ кави та м≥цного чаю провокуЇ припливи.

ѕопередити приплив допоможуть к≥лька ковтк≥в холодноњ води, тому бажано завжди мати при соб≥ пл€шечку з водою.

10.12.2021