ѕравильне харчуванн€ з дитинства - запорука здоров'€ в майбутньому!
ѕравильне харчуванн€ з дитинства - запорука здоров'€ в майбутньому!
 ѕравильне харчуванн€ з дитинства - запорука здоров'€ в майбутньому!

Ўвидке харчуванн€, солодк≥ продукти особливо приваблюють д≥тей. —маков≥ синтетичн≥ добавки робл€ть багато продукт≥в фаворитами в њх рац≥он≥, розвиваючи звичку. ѕри цьому вчен≥ з'€сували, що негативний ефект в≥д рац≥ону, багатого жирами ≥ Ђшвидкимиї вуглеводами, збер≥гаЇтьс€ на довг≥ роки. ≤ нав≥ть €кщо ви давно розпрощалис€ з фаст-фудом, але захоплювалис€ ним в дитинств≥, приготуйтес€ боротис€ з насл≥дками.

” ранньому в≥ц≥ закладаЇтьс€ фундамент всього подальшого житт€, в тому числ≥ ≥ здоров'€. ¬ажливу роль в тому, €ким буде здоров'€ людини, в≥д≥граЇ харчуванн€ в дитинств≥. јмериканськ≥ вчен≥ провели досл≥дженн€, вир≥шивши вивчити насл≥дки Ђзах≥дногої типу харчуванн€ з великим вм≥стом жир≥в ≥ вуглевод≥в. ¬ результат≥ ви€вилос€, що такий рац≥он залишаЇ серйозний сл≥д на здоров'њ.

¬ першу чергу, збиток отримуЇ кишковий м≥кроб≥ом, €кий в основному складаЇтьс€ з корисних бактер≥й. як важлива частина травленн€, вони виконують ц≥лий р€д серйозних завдань. Ќаприклад, стимулюють виробленн€ в≥там≥н≥в ≥ м≥нерал≥в. “акож, саме в≥д корисних бактер≥й залежить м≥цн≥сть ≥мун≥тету. јле €кщо харчуванн€ складаЇтьс€ в основному з Ђпорожн≥хї калор≥й у поЇднанн≥ з жирами ≥ Ђшвидкимиї вуглеводами, к≥льк≥сть корисних бактер≥й ≥стотно скорочуЇтьс€.

ƒосл≥дженн€ проводилис€ на двох групах мишей. ѕерш≥й груп≥ давали харчуватис€ продуктами, насиченими жирами ≥ цукром, а другу посадили на правильне харчуванн€. ” п≥дсумку, в кишковому м≥кроб≥ома мишей з першоњ групи к≥льк≥сть корисних бактер≥й р≥зко знизилас€, а у мишей з другоњ групи, навпаки, зросла.  р≥м того, вс≥х мишей навантажували ф≥зичною активн≥стю, €ка жодним чином не вплинула на пол≥пшенн€ стану мишей, €к≥ сид≥ли на Ђцукров≥йї д≥Їт≥.

¬чен≥ попереджають: дл€ в≥дновленн€ корисних бактер≥й в кишечнику може знадобитис€ 6 рок≥в! ÷е говорить про те, що батьки повинн≥ прид≥л€ти особливу увагу рац≥ону д≥тей, уникаючи Ђзручнихї фаст-фуд≥в. “ак можна реально уникнути багатьох проблем з≥ здоров'€м у дорослому в≥ц≥!

20.04.2021