„им корисний базил≥к?
„им корисний базил≥к?

ѕрагненн€ до здорового харчуванн€ в останн≥ роки в≥таЇтьс€ д≥Їтологами. ќсобливо радуЇ, що люди стали вживати б≥льше корисноњ зелен≥, серед €коњ особливоњ ​​попул€рност≥ набув базил≥к.

Ѕазил≥к - сьогодн≥ не просто Ђмоднаї зелень, ≥нгред≥Їнт багатьох соус≥в, а й одна з найкорисн≥ших дл€ здоров'€ трав. ¬ключивши його в рац≥он, можна отримати в≥дм≥нне джерело в≥там≥н≥в, м≥нерал≥в, а також антибактер≥альних речовин.

Ќайб≥льш корисний базил≥к, коли в≥н св≥жий, тобто щойно з гр€дки. ¬≥д нього виходить солодкий, землистий аромат, €кий св≥дчить не т≥льки про приЇмний смак, але також про значний перел≥к корисних речовин.

ћабуть, найб≥льш ц≥нною речовиною в базил≥ку можна назвати в≥там≥н  , €кий так необх≥дний дл€ згортанн€ кров≥. ¬сього дв≥ столов≥ ложки базил≥ка забезпечують 29% денноњ норми в≥там≥ну  .

 р≥м того, в пр€нощ≥ м≥ститьс€ в≥там≥н ј, антиоксиданти, що захищають кл≥тини в≥д ушкоджень в≥льними радикалами, що допомагаЇ запоб≥гти окисленню холестерину в кров≥, атеросклерозу, серцевим нападам, ≥нсульту.

¬≥там≥н — - п≥дтримуЇ ≥ зм≥цнюЇ ≥мунну систему.

—еред м≥нерал≥в базил≥ка - зал≥зо, кальц≥й, марганець ≥ кал≥й.

‘≥тотерапевти називають базил≥к природним антиб≥отиком, так €к в≥н волод≥Ї антибактер≥альними властивост€ми, м≥стить флавоноњди, €к≥ в поЇднанн≥ з еф≥рними маслами захищають орган≥зм на кл≥тинному р≥вн≥. —еред них естрагола, ц≥нерол, евгенол, л≥налоол, мирцен, саб≥нен, л≥монен. ¬с≥ ц≥ складов≥ обмежують зростанн€ шк≥дливих бактер≥й (таких €к, кишкова паличка, л≥стер≥й, стаф≥локок, ≥Їрсин≥й ентерокол≥тних ≥ псевдомонад аерог≥нозних).

≈вгенол, одне з масел, блокуЇ активн≥сть небезпечного ферменту циклооксигенази, завд€ки чому базил≥к Ї прекрасним засобом в боротьб≥ з хрон≥чними запаленн€ми.08.04.2020