„и можливе зачатт€ п≥д час м≥с€чних?
„и можливе зачатт€ п≥д час м≥с€чних?
„и можливе зачатт€ п≥д час м≥с€чних?

÷е питанн€ ц≥кавить б≥льш≥сть ж≥нок. јдже в пер≥од м≥с€чних сексуальний пот€г у багатьох загострюЇтьс€.

ѕерш н≥ж зрозум≥ти, чи можливо заваг≥тн≥ти при м≥с€чних, варто роз≥братис€, чи варто взагал≥ займатис€ сексом в ц≥ дн≥.

Ћ≥кар≥ стверджують, що п≥д час менструац≥й серйозно зростаЇ ризик ≥нф≥куванн€. ≤ нав≥ть €кщо секс захищений, ≥з застосуванн€м презерватива, убезпечить себе лише чолов≥к. ѕо€снюЇтьс€ це тим, що умовно-патогенна м≥крофлора в норм≥ присутн€ в сам≥й п≥хв≥, а при статевому акт≥ вона може проникнути в матку ≥ спровокувати запаленн€.

 р≥м того, у р≥зних пар ≥стотно в≥др≥зн€Їтьс€ псих≥чне ≥ естетичне сприйн€тт€ сексу п≥д час м≥с€чних. ƒе€к≥ у захват≥ в≥д цього процесу, ≥нш≥ ж, навпаки, категорично не сприймають.

ƒе€к≥ г≥некологи попереджають, що секс п≥д час м≥с€чних може викликати таке неприЇмне захворюванн€, €к ендометр≥оз. ѕри цьому кл≥тини ендометр≥€ приживаютьс€ в невластивих дл€ цього м≥сц€х (на маткових трубах, в п≥хв≥, в товстому кишечнику, а ≥нод≥ нав≥ть на леген€х та ≥нших органах), що веде до того, що дан≥ д≥л€нки починають самост≥йно менструювати!

„и знаЇте ви, що собою представл€Ї ≥деальний менструальний цикл? ¬≥н розбитий на дв≥ фази: перша - п≥дготовка орган≥зму до зачатт€ (г≥поф≥з транслюЇ сигнал ≥ починаЇ виробл€тис€ ‘—√ - фол≥кулостимулюючий гормон, ≥ люте≥незуючий гормон). ѕерший в≥дпов≥даЇ за дозр≥ванн€ €йцекл≥тини ≥ п≥дготовку матки.

ѕриблизно в середин≥ циклу настаЇ вих≥д дозр≥лоњ €йцекл≥тини (хоча цей пер≥од суто ≥ндив≥дуальний). ÷ей пер≥од найспри€тлив≥ший дл€ зачатт€.

ѕром≥жок м≥ж овул€ц≥Їю ≥ початком менструац≥њ - лютењнова фаза циклу (фаза жовтого т≥ла). якщо сперматозоњд не запл≥днить €йцекл≥тину, жовте т≥ло стаЇ неактивним.

«ниженн€ р≥вн€ прогестерону п≥дсилюЇ синтез простагландин≥в, що викликають спазм судин ≥ скороченн€ матки. ” цей пер≥од в≥дбуваЇтьс€ в≥дторгненн€ двох зовн≥шн≥х шар≥в ендометр≥ю. ѕот≥м знову в≥дновлюЇтьс€ синтез ‘—√ ≥ Ћ√ - початок нового менструального циклу.

—перматозоњди в п≥хв≥ збер≥гають свою активн≥сть прот€гом тижн€, а €йцекл≥тина може дозр≥ти ≥ до середини циклу ≥ п≥сл€ нього. «в≥дси випливаЇ висновок: думка, що заваг≥тн≥ти незадовго до м≥с€чних ≥ п≥д час них не можна - м≥ф. ќсобливо це загрожуЇ ж≥нкам, у €ких нерегул€рний цикл або тривал≥ менструац≥њ.

“ак що, абсолютно безпечних дн≥в не ≥снуЇ!18.07.2018