„и стане орган≥чна њжа пор€тунком дл€ людини?
„и стане орган≥чна њжа пор€тунком дл€ людини?
„и стане орган≥чна њжа пор€тунком дл€ людини?

¬ останн≥ роки њжа п≥д маркою Ђорган≥чнаї переживаЇ справжн≥й бум. ” страху перед √ћќ ≥ њх передбачуваними ефектами люди шукають на полиц€х продукти орган≥чного походженн€. ќднак наука дос≥ так ≥ не довела, що вс≥ продукти, отриман≥ з √ћќ, становл€ть загрозу нашому здоров'ю.

C 1990 року ур€д —Ўј став використовувати окреме маркуванн€ дл€ орган≥чних продукт≥в, прихильники €ких впевнен≥, що вживанн€ орган≥чноњ њж≥ робить здоров'€ людини б≥льш м≥цним. јле вчен≥ стверджують, що дане переконанн€ помилково. “ак, пор≥внюючи орган≥чн≥ €блука з≥ звичайними, не було знайдено доказ≥в того, що орган≥чн≥ €блука зробили людей б≥льш здоровими.

ѕроанал≥зувавши 240 досл≥джень на тему поживноњ ц≥нност≥ орган≥чних продукт≥в, вчен≥ прийшли до висновку, що немаЇ н≥€ких переконливих доказ≥в того, що орган≥чн≥ продукти б≥льш поживн≥ ≥ корисн≥, н≥ж звичайн≥. ’оча фах≥вц≥ ви€вили, що вживанн€ орган≥чних продукт≥в може знизити вплив залишк≥в пестицид≥в ≥ ймов≥рн≥сть проковтуванн€ бактер≥й, ст≥йких до антиб≥отик≥в за результатами огл€ду 2016 року, коли було проанал≥зовано 170 досл≥джень. “од≥ з'€сували, що орган≥чн≥ молочн≥ продукти ≥ м'€со волод≥ли б≥льш високим р≥внем омега-3-кислот. јле при цьому звичайне м'€со ≥ молокопродукти не були повн≥стю позбавлен≥ омега-3. “ому немаЇ сенсу вживати виключно орган≥чн≥ продукти ≥ ≥гнорувати звичайн≥. ‘ах≥вц≥ рад€ть не попадатис€ на прийоми маркетолог≥в, а п≥дходити до вибору продукт≥в харчуванн€ зважено ≥ спок≥йно.20.03.2018