ѕравильна д≥Їта - в≥кова
 ѕравильна д≥Їта - в≥кова

¬ченими встановлено, що наш рац≥он пр€мо впливаЇ на роботу нашого мозку. якою маЇ бути д≥Їта, щоб ми завжди залишалис€ в гарному настроњ ≥ в здоровому глузд≥?

Ќедавн≥ досл≥дженн€ показали, що продукти харчуванн€ необх≥дно вибирати в≥дпов≥дно до в≥ку. якщо ви хочете п≥дтримувати в норм≥ роботу мозку, то неможна все житт€ вживати одн≥ й т≥ ж продукти.

ƒенний рац≥он забезпечуЇ орган≥зму р≥зн≥ речовини, що спри€ють нормальному функц≥онуванню мозку (або перешкоджають йому). ƒоведено, що де€к≥ психолог≥чн≥ розлади пов'€зан≥ з деф≥цитом таких нейротрансм≥тер≥в, €к серотон≥н, дофам≥н ≥ норадренал≥н. ј синтезуютьс€ вони з речовин, €к≥ м≥ст€тьс€ в наш≥й тар≥лц≥.

¬ результат≥ спостережень було встановлено, що псих≥чне здоров'€ молодих людей буде набагато м≥цн≥ше, €кщо вони принаймн≥ три рази на тиждень будуть вживати м'€со, займатис€ спортом ≥ виключать з≥ свого меню фаст-фуд. ¬и€вл€Їтьс€, що попередники серотон≥ну м≥ст€тьс€ в основному в м'€с≥, а ф≥зична активн≥сть спри€Ї њх б≥одоступност≥.

ѕ≥сл€ 30 рок≥в важлив≥ ≥нш≥ поживн≥ фактори, що впливають на настр≥й ≥ псих≥ку: в цьому в≥ц≥ б≥льш корисн≥ фрукти ≥ пов≥льн≥ вуглеводи (рис, пшениц€, кукурудза), а ось вживанн€ кави сл≥д обмежити. “акож де€к≥ д≥Їтологи рекомендують в цьому в≥ц≥ пропускати сн≥данок.

Ќа переконанн€ досл≥дник≥в, фрукти забезпечують надходженн€ антиоксидант≥в, що захищають нейрони головного мозку в≥д стар≥нн€, а крупи нормал≥зують р≥вень цукру в кров≥, що забезпечуЇ мозку достатньою к≥льк≥стю енерг≥њ. “ак €к з в≥ком наша здатн≥сть регулювати стрес зменшуЇтьс€, то п≥сл€ 30 необх≥дно обмежити вживанн€ стимул€тор≥в.


21.02.2018