як зберегти здоров'€ нирок?
як зберегти здоров'€ нирок?

Ќирки - один з найб≥льш важливих орган≥в людського т≥ла. як в≥домо, вони дуже чутлив≥ ≥ неправильний спос≥б житт€, алкоголь, неправильне харчуванн€, можуть стати причиною њх захворюванн€.

 ожну секунду наш≥ нирки п≥ддаютьс€ великому навантаженню, так €к ф≥льтрують кров, очищаючи њњ в≥д токсин≥в, сол≥, надлишковоњ к≥лькост≥ води в орган≥зм≥.

«авдати шкоди ниркам дуже просто: достатньо њсти шк≥дливу њжу, вживати алкоголь або просто переохолодитис€.  р≥м того, багато захворювань нирок можуть прот≥кати безсимптомно ≥ хвор≥, не знаючи про св≥й стан, продовжують його пог≥ршувати.

¬чен≥ пропонують дотримуватис€ к≥лькох правил, €к≥ допоможуть п≥дтримати здоров'€ нирок.

1. ѓжа з високим вм≥стом антиоксидант≥в

„исленн≥ досл≥дженн€ вчених довели, що в≥льн≥ радикали, що пост≥йно утворюютьс€ в орган≥зм≥, викликають хрон≥чн≥ запаленн€. «апальний процес може негативно позначитис€ не т≥льки на серц≥ або судинах, а й на чутливих тканинах нирок. «меншити к≥льк≥сть в≥льних радикал≥в в орган≥зм≥ можна за допомогою включенн€ в рац≥он овоч≥в ≥ фрукт≥в €скравого забарвленн€ (абрикоси, солодкий перець, €блука з≥ шк≥ркою червоного кольору, виноград темних сорт≥в ≥ т. д.)

2. —коротити споживанн€ Ђчервоногої м'€са ≥ молочних продукт≥в

ƒан≥ продукти м≥ст€ть багато тваринного б≥лка. ѕоб≥чн≥ продукти метабол≥зму цього б≥лка, що видал€ютьс€ нирками з кров≥, надають на них великий тиск. “ому м'€со ≥ молочн≥ продукти необх≥дно вживати в пом≥рних к≥лькост€х.

3. ¬живайте бобов≥ ≥ гор≥хи

ј ось рослинний б≥лок не т≥льки не створюЇ додаткового навантаженн€ на тканини нирок, але ≥ Ї в≥дм≥нним буд≥вельним матер≥алом дл€ них.

4. Ќормал≥зуйте артер≥альний тиск

Ѕ≥льше 60% випадк≥в хрон≥чних захворювань нирок пов'€зан≥ з г≥пертенз≥Їю. Ќормал≥зувати тиск можна за допомогою зм≥ни способу житт€, що благотворно позначитьс€ €к на стан≥ серц€ ≥ судин, так ≥ на здоров'њ нирок.

28.10.17