Ўвидк≥сть стар≥нн€ у вс≥х р≥зна
Ўвидк≥сть стар≥нн€ у вс≥х р≥зна
Ўвидк≥сть стар≥нн€ у вс≥х р≥зна

Ћюди стар≥ють, ≥ ел≥ксир молодост≥ ще н≥хто не створив. ќднак процес стар≥нн€ у вс≥х в≥дбуваЇтьс€ по-р≥зному. ÷е особливо пом≥тно, €кщо в соцмережах розгл€дати фото людей вашого в≥ку. ƒивно, але найчаст≥ше ми здаЇмос€ соб≥ молодшими в≥д них.

ЌедавнЇ досл≥дженн€ показало, що наш≥ внутр≥шн≥ органи здатн≥ демонструвати прогрес в стар≥нн≥ так само, €к ≥ Ђочевидн≥ї шк≥ра ≥ волосс€.

ћ≥жнародна група досл≥дник≥в ви€вила 18 маркер≥в, €к≥ в сукупност≥ визначають, €к швидко чи пов≥льно стар≥Ї людина. «робити це вдалос€, в≥дстеживши б≥льше 1 000 людей, €к≥ народилис€ в 1972-1973 роках в одному ≥ тому ж м≥ст≥. ƒосл≥дженн€ проводилос€ з регул€рним контролем показник≥в артер≥ального тиску ≥ функц≥њ печ≥нки, також вчен≥ проводили ≥нтерв'ю та ≥нш≥ оц≥нки.

¬чен≥ вир≥шили проводити досл≥дженн€ за участю молодих людей, хоча б≥льш≥сть попередн≥х досл≥джень на цю тему охоплювали т≥льки л≥тн≥х людей. јле €кщо мета - запоб≥гти розвитку в≥кових захворювань, то починати потр≥бно з молодих, по€снили вчен≥ св≥й п≥дх≥д.

≈ксперти оц≥нювали функц≥ю нирок, печ≥нки, леген≥в, метабол≥зму, серцево-судинноњ та ≥мунноњ систем, а також зн≥мали показники р≥вн€ холестерину ≥ вим≥р€ли довжину теломер на к≥нц€х хромосом.  р≥м того, у добровольц≥в було перев≥рено стан зуб≥в ≥ кровоносних судин очей. ¬с≥ ц≥ фактори дали можлив≥сть вченим назвати б≥олог≥чний в≥к дл€ вс≥х учасник≥в досл≥дженн€.  ожному з них було по 38 рок≥в, але реальний б≥олог≥чний в≥к коливавс€ в≥д 30 до 60 рок≥в. «а оч≥куванн€ми т≥, хто з дитинства вважавс€ старше за св≥й в≥к, фактично були старше - в б≥олог≥чному аспект≥ стар≥ли трохи швидше.

21.09.17