як≥ ф≥топрепарати можуть нашкодити ниркам?
як≥ ф≥топрепарати можуть нашкодити ниркам?
як≥ ф≥топрепарати можуть нашкодити ниркам?

ћ≥льйони людей у ​​всьому св≥т≥ приймають рослинн≥ препарати, €к≥ рекомендуЇ народна медицина. Ѕ≥льш≥сть людей впевнен≥, що трави безпечн≥, так €к ними користувалис€ дл€ л≥куванн€ прот€гом стол≥ть. ќднак, це може бути помилкою в де€ких випадках.

ќсобливо широко поширене л≥куванн€ травами у  итањ ≥ на “айван≥. ƒосл≥дники встановили, що безл≥ч людей з нирковою недостатн≥стю ≥ раком в цих рег≥онах знаход€тьс€ п≥д загрозою поб≥чних ефект≥в нетрадиц≥йноњ терап≥њ. “ак, сп≥вроб≥тники ћедичного коледжу Ѕейлора ≥ ”н≥верситету Stony Brook перегл€нули науков≥ докази, що св≥дчать про те, що така л≥карська рослина €к аристолох≥€ може викликати нефропат≥ю €к результат токсичного впливу ар≥столох≥Ївоњ кислоти (јјЌ).

¬и€вилос€, що у генетично схильних людей аристолох≥€ може привести до утворенн€ шк≥дливих комплекс≥в м≥ж јјЌ ≥ ƒЌ  в нирках. ÷≥ комплекси призвод€ть до мутац≥њ в ген≥-супресор≥ пухлин “–53, що провокуЇ процес розвитку напр€мку раку нирки. ƒодатков≥ досл≥дженн€ показали, що цей процес може привести ≥ до розвитку раку сечового м≥хура.

20.09.17