„ому важко дивитис€ в оч≥ сп≥врозмовнику?
„ому важко дивитис€ в оч≥ сп≥врозмовнику?
„ому важко дивитис€ в оч≥ сп≥врозмовнику?

Ѕагато людей в процес≥ бес≥ди часто намагаютьс€ не дивитис€ в оч≥ сп≥врозмовнику. явище це наст≥льки поширене, що зац≥кавило €понських вчених.

ћи часто в≥дчуваЇмо н≥€ков≥сть ≥ незручн≥сть, дивл€чись в оч≥ сп≥врозмовнику. јле ви€вл€Їтьс€, що справа не т≥льки в незручност≥. Ќасправд≥ наш мозок не може впоратис€ з б≥льш серйозними когн≥тивними завданн€ми, ми не можемо п≥д≥брати правильн≥ слова, сфокусувавшись на погл€д≥ в≥зав≥.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь 26 добровольц≥в. ¬ результат≥ було з'€совано, що при зоровому контакт≥ учасникам ставало все важче знайти потр≥бних сл≥в. “акий ефект неуважност≥ стаЇ б≥льш пом≥тним, коли ми намагаЇмос€ вживати складн≥ терм≥ни, в той час €к головний мозок використовуЇ розумов≥ ресурси на п≥дтримку зорового контакту.

¬чених вельми здивували ц≥ результати, так €к област≥ головного мозку, що в≥дпов≥дають за зоровий контакт ≥ обробку л≥нгв≥стичноњ ≥нформац≥њ, абсолютно незалежн≥ один в≥д одного. ≤ хоч розм≥р виб≥рки даного досл≥дженн€ невеликий, але ц€ г≥потеза маЇ право на ≥снуванн€. јдже в минулому роц≥ ≥тал≥йський психолог ƒжованн≥  апуто продемонстрував, що погл€д оч≥ в оч≥ всього за 10 хвилин ≥ндукуЇ зм≥ну стану св≥домост≥. ”часники його експерименту бачили в своњх галюцинац≥€х монстр≥в, родич≥в ≥ нав≥ть самих себе. ÷ей процес вчен≥ назвали Ђнейронною адаптац≥Їюї, при €к≥й наш мозок поступово зм≥нюЇ свою в≥дпов≥дь на що незм≥нний стимул.

12.09.17