„им корисний бур€к дл€ мозку?
„им корисний бур€к дл€ мозку?
„им корисний бур€к дл€ мозку?

якщо хочете, щоб ваш мозок довг≥ роки давав висок≥ результати ≥ залишавс€ молодим, пийте бур€ковий с≥к. ѕринаймн≥, такий висновок недавнього досл≥дженн€, €ке провели американськ≥ вчен≥.

«а за€вою вчених, вживанн€ св≥жовичавленого соку звичайного бур€ка трансформуЇ мозок л≥тн≥х людей: в≥н здатний виконувати операц≥њ не г≥рше молодого мозку.

ѕри цьому сл≥д враховувати, що с≥к потр≥бно пити перед ф≥зичними вправами. ” досл≥дженн≥ вз€ли участь 26 чолов≥к≥в ≥ ж≥нок у в≥ц≥ 55 ≥ старше, €к≥ ран≥ше не тренувалис€, мали п≥двищений артер≥альний тиск ≥ приймали не б≥льше двох препарат≥в дл€ зниженн€ тиску. ѕрот€гом 6 тижн≥в три рази в тиждень вони випивали по скл€нц≥ бур€кового соку за годину до не надто ≥нтенствноъ 50-хвилинноњ прогул€нки по б≥гов≥й дор≥жц≥. ѕоловин≥ учасник≥в давали справжн≥й с≥к з вм≥стом 560 мг н≥трат≥в, другий - плацебо з незначною часткою н≥трат≥в.

¬же ран≥ше вчен≥ визначили, що ф≥зичн≥ вправи дають позитивний ефект дл€ роботи мозку. “епер ви€вилос€, що с≥к бур€ка в €кост≥ доповненн€ до вправ допомагаЇ пол≥пшити њх ефективн≥сть, п≥двищуючи когн≥тивн≥ зд≥бност≥ таких пац≥Їнт≥в.

Ѕур€к м≥стить високий р≥вень н≥трат≥в, €к≥ в процес≥ травленн€ перетворюютьс€ в н≥трит, а пот≥м - в оксид азоту. ќксид азоту нормал≥зуЇ кровооб≥г, численн≥ досл≥дженн€ показали, що ц€ сполука впливаЇ на серцево-судинну фугкц≥ю у людей р≥зного в≥ку. як результат, це позитивно позначаЇтьс€ на робот≥ мозку за рахунок пол≥пшенн€ кровопостачанн€ до нього.

07.09.17