” чому небезпека варикозу?
” чому небезпека варикозу?

Ѕагато людей вважають варикоз косметичним дефектом, а тому не в≥днос€тьс€ до нього всерйоз.  р≥м того, на початкових стад≥€х ознаки хвороби легко сплутати з≥ звичайною втомою н≥г.

ќзнаки початку варикозного розширенн€ вен наступн≥:

  • т€жк≥сть в ногах,

  • минущ≥ набр€ки,

  • почутт€ розпиранн€.

якщо не вживати заход≥в, то варикоз почне прогресувати ≥ призведе до важких ускладнень. Ќайнебезпечн≥шим серед них Ї тромбофлеб≥т. Ќебезпека в тому, що ц€ патолог≥€ прот≥каЇ практично завжди за одним сценар≥Їм, а тому њњ складно в≥дразу розп≥знати.

Ќа€вн≥сть варикозних вузл≥в спри€Ї легшому ос≥данню р≥зних хвороботворних м≥кроорган≥зм≥в. ¬они впроваджуютьс€ у венозну с≥тку ≥ викликають запальний процес, що супроводжуЇтьс€ утворенн€м тромб≥в - згустк≥в кров≥, €к≥ можуть в≥д≥рватис€ ≥ заблокувати легеневу артер≥ю, ставши причиною раптовоњ смерт≥. Ќебезпека також ≥ в тому, що запальний процес може перейти на сус≥дн≥ тканини, що викликаЇ нагноЇнн€. ≤нод≥ можливо нав≥ть зараженн€ кров≥ - сепсис, що тањть загрозу дл€ житт€ пац≥Їнта.

ўе одне поширене ускладненн€ варикозноњ хвороби - утворенн€ троф≥чних виразок. ѕричина цього в порушенн≥ харчуванн€ м'€ких тканин, що призводить до виникненн€ дегенеравт≥них процес≥в. Ќа ранн≥х стад≥€х зм≥нюЇтьс€ кол≥р шк≥рних покрив≥в. ќдночасно вони стають б≥льш щ≥льними ≥ сухими через розростанн€ рубцевоњ тканини. –озширенн€ вен небезпечно стонченн€м ст≥нок ≥ втратою еластичност≥. ¬ результат≥ нав≥ть незначне пошкодженн€ може стати причиною сильноњ кровотеч≥.

якщо ран≥ше з варикозним розширенн€м вен боролис€ т≥льки за допомогою х≥рург≥чних метод≥в, то в сучасн≥й медицин≥ в≥ддають перевагу мало≥нвазивним методам. «астосовують њх амбулаторно, ≥ вони абсолютно не впливають на працездатн≥сть пац≥Їнта.

јле застосуванн€ цих простих метод≥в можливо лише за браком вище перерахованих ускладнень. якщо хвороба перейшла в запущену форму, то застосовують симптоматичну терап≥ю в поЇднанн≥ з х≥рург≥чним втручанн€м.

—аме тому варикоз необх≥дно починати л≥кувати в≥дразу п≥сл€ того, €к пом≥чен≥ його перш≥ ознаки. ј застосуванн€ чудод≥йних мазей або примочок н≥ до чого доброго не приведе, а час буде втрачено.

06.09.17