ќздоровлюЇмо печ≥нку без л≥к≥в!
ќздоровлюЇмо печ≥нку без л≥к≥в!
ќздоровлюЇмо печ≥нку без л≥к≥в!

‘армаколог≥чн≥ компан≥њ пропонують у наш≥ дн≥ безл≥ч препарат≥в ≥ харчових добавок з гепатопротекторними властивост€ми. ќднак людина може забезпечити захист печ≥нки ≥ без застосуванн€ Ѕјƒ≥в та ≥нших засоб≥в.

ѕро значенн€ печ≥нки дл€ нашого орган≥зму говорити не доводитьс€ - це один з найб≥льш значущих ≥ життЇво важливих орган≥в. ѕеч≥нка не т≥льки бере активну участь у травленн≥, але ≥ ф≥льтруЇ кров, видал€ючи з нењ токсини ≥ алергени, регулюЇ вуглеводний обм≥н, а також Ї сховищем Ђнедоторканнихї запас≥в енерг≥њ ≥ кров≥, €к≥ можуть знадобитис€ орган≥зму в екстрених випадках.

„и варто говорити, що печ≥нка вимагаЇ дбайливого ставленн€. ¬чен≥ кажуть, що зберегти здоров'€ печ≥нки прот€гом житт€ можна, дотримуючись к≥лькох простих правил.

1. –егул€рно включайте в св≥й рац≥он њжу, багату кл≥тковиною.  л≥тковина спри€Ї видаленню з травного тракту продукт≥в метабол≥зму ≥ токсичних речовин, що над≥йшли з њжею. “ак ви значно полегшите завданн€ дл€ печ≥нки.

2. —л≥дкуйте за водним балансом орган≥зму, особливо в спекотн≥ м≥с€ц≥ року. «неводненн€ зб≥льшуЇ навантаженн€ на печ≥нку, тому необх≥дно п≥дтримувати добове споживанн€ р≥дини на урвн€ до 2 л.

3. ќбмежте вживанн€ цукру. Ќадм≥рний цукор печ≥нка переробл€Ї в жир. ѕри частому споживанн≥ цукру печ≥нка перестане справл€тис€ з навантаженн€м, що може бути причиною виникненн€ жировоњ хвороби печ≥нки, а це може привести до цирозу або повноњ в≥дмови органу.

≈ксперти рад€ть дл€ здоров'€ печ≥нки включати в св≥й рац≥он так≥ продукти €к зелений чай ≥ куркуму. «елений чай багатий катех≥нами, антиоксидантами рослинного походженн€, €к≥ активно захищають орган в≥д пошкоджень токсинами ≥ продуктами метабол≥зму. “≥ ж властивост≥ характерн≥ ≥ куркум≥ну.

04.09.17