„ому п≥тн≥ють долон≥?
„ому п≥тн≥ють долон≥?

ѕри п≥тливост≥ долонь багато говор€ть про будь-€ку патолог≥ю. ќднак це може бути специф≥чною особлив≥стю нервовоњ системи.

«вичайно, п≥двищена п≥тлив≥сть - €вище не з приЇмних. Ѕагато людей через це нав≥ть ухил€ютьс€ в≥д публ≥чних виступ≥в, рукостискань ≥ романтичних зустр≥чей.

ѕотовид≥ленн€ Ї звичайною функц≥Їю орган≥зму, завд€ки €к≥й в≥н охолоджуЇтьс€. јле €кщо таке потовид≥ленн€ п≥двищене, то багатьом це досталве€т дискомфорт ≥ починаютьс€ пошуки в≥дпов≥д≥ на питанн€: що робити?

≤нод≥ н≥чого ≥ робити не треба, а просто част≥ше мити руки. јле також п≥тлив≥сть долонь може бути пов'€зана з г≥перг≥дрозом. ” переклад≥ з грецькоњ терм≥н г≥перг≥дроз означаЇ Ђнадм≥рний п≥тї. ƒана патолог≥€ може бути загальною або локал≥зованою.

«агальний г≥перг≥дроз про€вл€Їтьс€ п≥д впливом ф≥зичних ≥ емоц≥йних напружень, високоњ температури ≥ де€ких захворювань, в тому числ≥ туберкульозу та уражень нервовоњ системи. ” цих випадках необх≥дно звернутис€ до л≥кар€ за квал≥ф≥кованою допомогою.

Ћокал≥зований г≥перг≥дроз - це одна з ознак вегетосудинноњ дистон≥њ. ¬≥н може бути спровокований також недбалим ставленн€м до г≥г≥Їни, нос≥нн€м од€гу з синтетики.

ќсновн≥ причини г≥перг≥дрозу:

- ендокринн≥ порушенн€,

- цукровий д≥абет,

- ≥нфекц≥йн≥ захворюванн€,

- генетичн≥ порушенн€,

- хрон≥чний стрес або нервове перенапруженн€,

- розумов≥ навантаженн€,

¬елика неприЇмн≥сть г≥перг≥дрозу в тому, що в≥н може спри€ти розвитку грибкових уражень шк≥ри.

‘ах≥вц≥ вважають, що вил≥кувати г≥перг≥дроз, або п≥двищений потовид≥ленн€ долонь, можна, €кщо усунути основне захворюванн€, а не його симптоми.

24.08.17