≤нтуњц≥€ ефективн≥ша довгих обдумувань?
≤нтуњц≥€ ефективн≥ша довгих обдумувань?
≤нтуњц≥€ ефективн≥ша довгих обдумувань?

ћи часто подовгу ламаЇмо голову, коли необх≥дно прийн€ти складне життЇве р≥шенн€. јле може ви€витис€ ≥ так, що р≥шенн€, прийн€т≥ ≥нстинктивно, набагато краще тих, €к≥ прийн€т≥ шл€хом т€жких роздум≥в.

ƒо такого висновку прийшли досл≥дники шл€хом експерименту. ”часники виконували р≥зн≥ комп'ютерн≥ завданн€, а коли њм давали обмежений час, виконували њх краще, н≥ж коли був час на роздуми.

—уть завданн€ пол€гала в зв≥р€нн€ боку символу, що обертаЇтьс€ на екран≥, ≥ його проекц≥њ. ѕри цьому на тл≥ було розм≥щено близько 650 ≥дентичних символ≥в. ” п≥дсумку, при в≥дпов≥д≥ за одну секунду точн≥сть в≥дпов≥д≥ становила 95%, а при обм≥рковуванн≥ в≥дпов≥д≥ б≥льше одн≥Їњ секунди точн≥сть в≥дпов≥дей зб≥галас€ до 70%.

–езультат став неспод≥ванкою дл€ вчених. јдже вс≥м нам здаЇтьс€, що ми робимо менше помилок, €кщо довше думаЇмо над в≥дпов≥ддю. јле, €к бачимо, ≥ в цьому б≥льш≥сть з людей помил€Їтьс€.

‘ах≥вц≥ вир≥шили вивчити це питанн€ ≥ прийшли до припущенн€, що Ђнесв≥домаї частина мозку здатна анал≥зувати к≥льк≥сть в≥дм≥нностей об'Їкт≥в, а Ђсв≥домаї - приймаЇ р≥шенн€ на основ≥ к≥лькост≥ схожих рис.

 р≥м того, св≥дома частина часто п≥ддаЇ критиц≥ наш≥ попередн≥ р≥шенн€, тому ми так мало покладаЇмос€ на них ≥ так впевнен≥ в правильност≥ обдуманих.

ƒехто ≥з вчених стверджуЇ, що здатн≥сть приймати р≥шенн€ швидко ≥ правильно на п≥дстав≥ п≥дсв≥домост≥ - це здатн≥сть, придбана в процес≥ еволюц≥њ тваринами ≥ людиною. јдже саме вм≥нн€ блискавично прийн€ти р≥шенн€, щоб уникнути небезпеки, дозволило б≥льшост≥ вид≥в вижити ≥ добитис€ еволюц≥йного усп≥ху.

ѕри вс≥й корист≥ ≥нтуњтивного прийн€тт€ р≥шенн€, це не означаЇ, що вс≥ життЇв≥ завданн€ варто вир≥шувати таким способом - п≥дсв≥дом≥ ≥нстинкти хорош≥ в специф≥чних випадках, коли р≥шенн€ потр≥бно прийн€ти в максимально швидк≥ терм≥ни.

21.08.17