„ому не можна л€гати спати з мокрою головою?
„ому не можна л€гати спати з мокрою головою?
„ому не можна л€гати спати з мокрою головою?

–≥зн≥ народи над≥л€ють воду особливою силою. ÷е по€снюЇ, чому з водою пов'€зано ст≥льки забобон≥в. Ѕагато хто знаЇ, що не можна мити голову на н≥ч, але в чому причина цього застереженн€, мало кому в≥домо.

” тому, що л€гати спати з мокрою головою, кр≥м прикмети, Ї ще й сво€ лог≥ка. ѕо-перше, це просто негативно може в≥дбитис€ на зач≥сц≥ вранц≥. ÷е знайоме кожн≥й ж≥нц≥: деформован≥ на ранок локони ≥ зовс≥м з≥м'€та зач≥ска.

“рихологи, фах≥вц≥, €к≥ вивчають волосс€, також за€вл€ють, що п≥сл€ сну з мокрою головою волосс€ стаЇ т≥льки г≥рше. јдже у вологому стан≥ вони б≥льш крихк≥. ¬ результат≥ терт€ об подушку волосс€ втрачаЇ свою силу, з'€вл€ютьс€ заломи.  р≥м того, л≥кар≥ по€снюють заборону на сон з мокрою головою можливоњ ​​застудою. ”в≥ сн≥ людина практично не рухаЇтьс€, а значить, шк≥ра голови може почати охолоджуватис€. ÷е може привести до застуди нав≥ть в≥д невеликого прот€гу.

ќднак наш≥ предки сл≥дували багатьом прикметам, пов'€заним з митт€м голови. Ќаприклад, вважалос€, що волосс€ не можна мити перед далекою дорогою, так €к вода, за одн≥Їю з верс≥й, змивала захист людини. ¬важалос€, що з вимитого головою в чужому м≥сц≥ людина б≥льше п≥ддавалас€ зглазу.

ўе одну г≥потезу сформували практичн≥ люди. ¬они вважають, що в≥д вологи в пухових подушках розмножуютьс€ хвороботворн≥ м≥кроорган≥зми та п≥р'€н≥ кл≥щ≥. ÷е може викликати у людини ≥нфекц≥ю або просто вона може постраждати в≥д укусу комах.

јле нав≥ть €кщо вимити голову Ї час т≥льки перед сном, допоможе проста порада: н≥коли не розч≥суйте мокре волосс€. ¬≥зьм≥ть рушник ≥ п≥дсуш≥ть њм пасма. –озчесати волосс€ можна буде т≥льки тод≥, коли вони стануть вологими.

16.08.17